Reklama

Reklama

Nowy Ład. Płock otrzyma 35 mln złotych na 2 inwestycje

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Nowy Ład. Płock otrzyma 35 mln złotych na 2 inwestycje  - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zmiany w systemie podatkowym, które przez rząd są nazywane "Nowym Ładem", oznaczają zmiany w finansowaniu samorządów. Samorządy otrzymają pewną rekompensatę od rządu. Płock otrzymał dofinansowanie na 2 inwestycje.

Reklama

Kilka miesięcy temu rozpoczął się nabór wniosków samorządów o dofinansowanie inwestycji lokalnych w ramach Nowego Ładu. Władze Płocka zgłosiły 3 projekty, miasto dostanie dofinansowanie na 2:

  • 30 mln złotych na przebudowę ulicy Łukasiewicza na odcinkach od ul. Tysiąclecia do ul. Nowowiejskiego oraz od ul. Długiej do ul. Zglenickiego
  • 5 mln złotych na przebudowę ul. Kościuszki, kanalizacji deszczowej wraz z odtworzeniem nawierzchni na Placu Dąbrowskiego i ulicy Warszawskiej.

- Nowy Ład to 23 mld złotych na całą Polskę. Mazowszu przypadło 2,7 mld złotych. Na powiat płocki, razem z Płockiem, 110 mln złotych. Sam Płock otrzyma 35 mln złotych - wyliczał senator Marek Martynowski. 

Miasto starało się jeszcze o 95 mln złotych na tzw. "nową Przemysłową".

- To jedna z ważniejszych i oczekiwanych inwestycji: przebudowa ulicy Łukasiewicza. To bardzo pokaźna kwota 30 mln złotych, łącznie 35 mln złotych. To gigantyczna kwota na inwestycje w Płocku - mówiła radna Wioletta Kulpa. 

Jak dodała przewodnicząca klubu radnych PiS, środki są już zapisane i "naznaczone" na konkretne inwestycje. Teraz to kwestia rozpisania przetargu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy