Reklama

Nowy kontrakt Orlenu warty nawet 7 miliardów złotych

Opublikowano:
Autor:

Nowy kontrakt Orlenu warty nawet 7 miliardów złotych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowa umowa Orlenu z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem zastąpi stare kontrakty. Ma gwarantować bezpieczeństwo dostaw i atrakcyjną cenę.

Nowa umowa Orlenu z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem zastąpi stare kontrakty. Ma gwarantować bezpieczeństwo dostaw i atrakcyjną cenę.

Do podpisania pięcioletniego kontraktu przez Orlen i PGNiG na sprzedaż paliwa gazowego doszło 29 września, o czym poinformował zespół prasowy koncernu. Umowa, której wartość oszacowano nawet na ponad siedem miliardów złotych, będzie obowiązywała od 1 października 2016 roku do 30 września 2021 roku. Oznacza to przedłużenie wcześniejszej współpracy.

Dotychczas obowiązywały dwie umowy. Pierwsza z czerwca 1997, która pozostawała ważna do końca września 2017 roku, przewidywała dostawy gazu ziemnego przez PGNIG S. A. do płockiego zakładu, z kolei druga umowa zawarta w styczniu 1999 roku była na czas nieokreślony i dotyczyła sprzedaży gazu ziemnego przez PGNiG do ANWIL. 

- Nowa umowa zastąpi stare kontrakty gazowe i jest lepiej dostosowana do naszych potrzeb jako odbiorcy paliwa gazowego – komentował prezes Orlenu, Wojciech Jasiński.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE