Reklama

Reklama

Nowe wybory. Była Piątka Kaczyńskiego, będzie Piątka Szykulskiego?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: FB Grzegorza Szykulskiego

Nowe wybory. Była Piątka Kaczyńskiego, będzie Piątka Szykulskiego? - Zdjęcie główne

foto FB Grzegorza Szykulskiego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojewoda mazowiecki zdecydował, że 11 kwietnia br. w Drobinie odbędą się ponowne wybory burmistrza. Poprzednie wygrał  Grzegorz Szykulski z PiS, ale sąd uznał, że wybory należy powtórzyć ze względu na sporną różnicę głosów oraz błędy przy głosowaniu korespondencyjnym.

Reklama

Po tragicznej śmierci burmistrza Drobina 43-letniego Andrzeja Samoraja w czerwcu ub.r. konieczne było mianowanie tymczasowego burmistrza. Premier Mateusz Morawiecki przychylił się do wniosku wojewody mazowieckiego i w lipcu 2020 r. na stanowisko to tymczasowo desygnował Grzegorza Szykulskiego, działacza PiS.

We wrześniu w wyborach Szykulski różnicą zaledwie dwóch głosów pokonał Krzysztofa Wielca (PSL), ale sztab wyborczy Wielca zgłosił protest. Wskazał w nim na liczne błędy, które - według sztabowców kontrkandydata - miały wpływ na ostateczny rezultat. Wytknięto w nim m.in. nieścisłości w pracy Obwodowej Komisji Wyborczej i niedotrzymanie terminów w głosowaniu korespondencyjnym.

Według opinii Sądu Okręgowego w Płocku, to uchybienia, które w kontekście małej różnicy zdobytych głosów między kandydatami, są podstawą do unieważnienia wyborów. Wyrok ten w styczniu br. podtrzymał Sąd Apelacyjny w Łodzi, a to oznaczało kolejne wybory.

Wojewoda mazowiecki zarządził głosowanie w Drobinie na 11 kwietnia. Kampania wyborcza może być prowadzona do 9 kwietnia. Już ruszył z nią kandydat PiS, zapowiadając "Piątkę Szykulskiego".

Dwa lata temu ogłoszona została "Piątka Kaczyńskiego", czyli propozycje programowe Prawa i Sprawiedliwości. A na czym polega "Piątka Szykulskiego"?

- To program przemyślany, realny, dążący do zrównoważonego rozwoju regionu. Na jego realizację gmina Drobin czeka od lat - poinformował kandydat na FB. - Przekonacie się Państwo, ile już zdążyłem zdziałać dla dobra lokalnej społeczności, jako burmistrz, którego urząd mam zaszczyt  sprawować przez ostatnich kilka miesięcy. 

Zapewnił, że zapozna mieszkańców gminy z aktualnym stanem realizowanych inwestycji oraz dotacji, które do tej pory udało mu się pozyskać, a nie rzuca słów na wiatr, nie obiecuje gruszek na wierzbie, nie nęci pustymi obietnicami, nie sypie prezentami na lewo i prawo, by uzyskać poklask. 

- Czasem nawet pojawi się trema podczas wystąpień publicznych. Pamiętajmy jednak słowa Biblii, że to po czynach poznaje się ludzi. A ja cierpliwie, rzetelnie i uczciwie staram się dążyć do wyznaczonego celu, który przyniesie wymierne i odczuwalne korzyści dla Naszej Małej Ojczyzny - podkreśla Grzegorz Szykulski. 

W niedzielę wieczorem Szykulski ujawnił pierwszy punkt ze swojej piątki. To gazyfikacja Drobina, gazociąg ma biec wzdłuż drogi Staroźreby - Drobin. Uzyskanie wszelkich zezwoleń planowane jest na rok 2021, prace budowlane odbędą się w 2022 r., a gaz dotrze do odbiorców w 2023 r. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy