Reklama

Nowe urządzenia na dachach stacji [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Nowe urządzenia na dachach stacji [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na dachu stacji benzynowej przy Wyszogrodzkiej pojawiły się niedawno panele fotowoltaiczne. To jedna z dwóch stacji w Płocku i 11 w Polsce, na której testowane będą odnawialne źródła energii.

Na dachu stacji benzynowej przy Wyszogrodzkiej pojawiły się niedawno panele fotowoltaiczne. To jedna z dwóch stacji w Płocku i 11 w Polsce, na której testowane będą odnawialne źródła energii.

Systemy fotowoltaiczne, których zadaniem jest przetwarzanie światła słonecznego na energię elektryczną  pojawiły się na dachu stacji na Podolszycach Północ kilka dni temu, ale Orlen już od jakiegoś czasu przymierzał się do tego kroku.

Jak dowiedzieliśmy się w biurze koncernu, to pilotażowy program, który ma sprawdzić efektywność technologii przetwarzania promieni słonecznych w energię elektryczną w różnych regionach Polski, w których występuje zróżnicowane nasłonecznienie. Wyniki tego eksperymentu określą, czy opłaca się zastosowanie tego rozwiązania na szerszą skalę na innych stacjach czy na innych budynkach o dobrym nasłonecznieniu i odpowiedniej konstrukcji dachu.

Moduły fotowoltaiczne pojawią się na 11 stacjach paliw w całej Polsce, m.in. Gdańsku, Gdyni, Wrocławiu, Sandomierzu, Radomiu, Bielsku-Białej, a także w Krakowie i Katowicach, gdzie występuje znaczne zapylenie powietrza i będzie można sprawdzić działanie instalacji w trudnych warunkach. W Płocku system zamontowano na dwóch stacjach - przy Wyszogrodzkiej i Łukasiewicza.

 Wszędzie panele o łącznej mocy około 180 kWp umieszczone będą na dachach i wiatach stacji paliw. - Ilość energii generowanej ze słońca, a także unikniętych w ten sposób emisji będą prezentowane na zainstalowanych w pawilonach sklepowych monitorach - zapowiada koncern.

Stacje paliw przy Łukasiewicza i Wyszogrodzkiej, fot. Orlen, Portal Płock

Czytaj też:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE