Reklama

Nowe przedszkole. Zobacz wnętrze [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Nowe przedszkole. Zobacz wnętrze [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W holu stała dwójka maluchów ubrana w stroje ludowe. Cali rozpromienieni, każdego z osobna witali pięknym uśmiechem u progu nowego "Przedszkola Marzeń" przy Kochanowskiego. A w środku cudnie kolorowo i ekologicznie. Dziś było wielkie otwarcie, szczypta tremy oraz występy dla dumnych rodziców.

W holu stała dwójka maluchów ubrana w stroje ludowe. Cali rozpromienieni, każdego z osobna witali pięknym uśmiechem u progu nowego "Przedszkola Marzeń" przy Kochanowskiego. A w środku cudnie kolorowo i ekologicznie. Dziś było wielkie otwarcie, szczypta tremy oraz występy dla dumnych rodziców.

Wstęgę przedszkola w charakterystycznym kształcie liścia przecięto błyskawicznie, później ks. proboszcz Stefan Cegłowski z płockiej katedry hojnie poświęcił nowe, wykończone już pomieszczenia dla najmłodszych dzieci, w których już teraz czują się świetnie. Pod ścianami stanęły kolorowe pufy i rośliny, na ścianach drzewka, a w trawie schował się nieduży zajączek. Do sali, w której odbyło się dzisiejsze otwarcie,  wstawiono ozdobioną kwiatkami scenę, a tuż przy niej umocowano namalowany widok z wielobarwną tęczą i wejściem do przedszkola.

Co ciekawe, to nie dzieci musiały walczyć z tremą, ale przemawiająca i wyczytująca nazwiska gości pani dyrektor, Zdzisława Żuk. Od prezydenta Andrzeja Nowakowskiego dostała w prezencie anioła. – Żeby czuwał nad tym miejscem – po czym wręczył jej podarek i przypomniał o proekologicznych usprawnieniach, jakie wprowadzono w placówce. Sale dla dzieci tak zaprojektowano, aby to właśnie do nich wpadało jak najwięcej słońca, natomiast drugą stronę budynku ocieplono styropianem, aby w ten sposób zgromadzone ciepło nie uciekało. Ponadto wkopano w ziemię sześć zbiorników wodnych na deszczówkę, którą można wykorzystywać w łazience, toalecie, czy w pracach w ogrodzie.

Nikt na szczęście zbytnio nie przedłużał części oficjalnej, tylko poproszono dzieci, aby mogły zaprezentować krótki program artystyczny. – Olu, słyszałaś o nowym przedszkolu? – zwrócił się chłopczyk do swojej koleżanki, która jak się okazało, właśnie go pilnie poszukiwała. Oboje poprosili o pomoc wróżkę, bo ta swoimi czarami i zaklęciami z pewnością doprowadzi ich na miejsce, a nawet zaangażuje jeszcze prezydenta jako wsparcie dla drużyny. Przy okazji pozostali zaprezentowali nietypowy układ choreograficzny z użyciem gazetek reklamowych i pomponów, po których oklasków było całkiem sporo.

W nowym budynku zlokalizowano osiem oddziałów przedszkolnych dla niemalże 200 dzieci, z czego trzy na parterze i pięć na pierwszym piętrze. Każdy został wyposażony w odrębną salę zajęciową z łazienką, pomieszczeniami pomocniczymi na leżaki do spania i pomoce dydaktyczne dla nauczycieli. Ponadto trzy sale przeznaczono do zajęć grupowych, jak również gabinety terapii indywidualnej, psychologicznej, pedagogicznej i logopedycznej. W razie kłopotów z poruszaniem, istnieje możliwość skorzystania z windy. Przedszkole dysponuje również ogródkiem z licznymi urządzeniami zabawowymi. Inwestycja kosztowała 8,5 mln zł.

Czytaj też:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE