Reklama

Nowe, mniejsze autobusy za kilka miesięcy wyjadą na płockie ulice. Umowa podpisana

Opublikowano:
Autor:

Nowe, mniejsze autobusy za kilka miesięcy wyjadą na płockie ulice. Umowa podpisana - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Są mniejsze, ale pojemne, zabiorą 58 pasażerów. Będą klimatyzowane, z monitoringiem, gniazdami USB, monitorem wyświetlającym informacje dla pasażerów. Innym ułatwieniem dla podróżnych mają być tzw. koraliki. Nowe autobusy marki Karsan pojawią się w Płocku latem, zapewne na początku wakacji. Dziś w ratuszu podpisano umowę na ich zakup.

Są mniejsze, ale pojemne, zabiorą 58 pasażerów. Będą klimatyzowane, z monitoringiem, gniazdami USB, monitorem wyświetlającym informacje dla pasażerów. Innym ułatwieniem dla podróżnych mają być tzw. koraliki. Nowe autobusy marki Karsan pojawią się w Płocku latem, zapewne na początku wakacji. Dziś w ratuszu podpisano umowę na ich zakup.

W 2020 r. na płockie ulice wyjedzie 15 nowych autobusów. Komunikacja Miejska powiększy flotę do 117 pojazdów nie tylko dzięki mniejszym pojazdom marki Karsan. Pasażerowie skorzystają z czterech 12-metrowych pojazdów hybrydowych, a także dwóch 12-metrowych i dwóch autobusów przegubowych z silnikiem Diesla. Kiedy już te wszystkie autobusy znajdą się w zajezdni płockiej spółki, wówczas średni wiek pojazdów niewiele będzie przekraczał osiem lat.

Powróćmy do autobusów marki Karsan, które sprawdziły się na płockich ulicach podczas przejazdów testowych. Rozmiar - mają niewiele nieco ponad 8 metrów - to ich atut. Dzięki temu będzie im łatwiej kursować np. ul. Rembielińskiego czy Kościuszki, czyli wszędzie tam gdzie ze względu na szerokość jezdni standardowy autobus nie mieści się bądź mieści się z trudem. Mniejsze autobusy są również odpowiedzią na postulat stworzenia takich połączeń w trakcie przeprowadzonej w ubiegłym roku wśród pasażerów Komunikacji Miejskiej ankiety.

Zamówione autobusy zostaną wyposażone w silniki Diesla spełniające najsurowsze normy Euro 6, będą miały automatyczną skrzynię biegów. Od pozostałych pojazdów Komunikacji Miejskiej odróżnią je nie tylko rozmiary. Chodzi o tzw. koraliki - wyświetlacze pokazujące, do którego przystanku autobus się zbliża i jaki fragment trasy już pokonał.

Umowę na zakup siedmiu autobusów marki Karsan z prezesem spółki MMI, która jest dealerem tej marki, podpisali: prezes Komunikacji Miejskiej Marcin Uchwał i wiceprezes tej spółki, Aleksandra Sieczkowska-Pachelska. Koszt nowych pojazdów? Ponad 5,4 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE