Reklama

Nowe karetki za niemal milion złotych

Opublikowano:
Autor:

Nowe karetki za niemal milion złotych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pięć komfortowych ambulansów właśnie trafiło do dyspozycji Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku. Dwa posłużą ratownictwu medycznemu, kolejne trzy przeznaczono dla nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Pięć komfortowych ambulansów właśnie trafiło do dyspozycji Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku. Dwa posłużą ratownictwu medycznemu, kolejne trzy przeznaczono dla nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Nowe auta sanitarne zastąpią te stare i wysłużone. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego zakupiła pojazdy w drodze postępowania przetargowego za łączną kwotę 980 tys. zł. W piątek symbolicznie przecięto wstęgę już przy zaparkowanych karetkach przed siedzibą SP ZOZ WSPRiTS.

Dwa ambulanse sanitarne typu C marki Fiat Ducato 250 S.C. są wyposażone w silnik wysokoprężny o pojemności 2999 cm3.i mocy 177 koni mechanicznych. Posłużą ratownictwu medycznemu. W środku „erki” znajdziemy odpowiedni sprzęt: nosze wraz z transporterem, defibrylator z możliwością dokonywania teletransmisji zapisu EKG do ośrodka kardiochirurgii inwazyjnej, respirator, krzesełko kardiologiczne, centralną instalację tlenową, deskę ortopedyczną. Klimatyzacja działa w przedziale medycznym, jak i u kierowcy. Na wyposażeniu znalazł się również radiotelefon cyfrowy.

Pozostałe trzy ambulanse typu A1 marki Volkswagen Caddy mają silnik wysokoprężny z turbodoładowaniem o pojemności 1598 cm3. Są przystosowane do przewozu trzech osób w pozycji siedzącej i jednej leżącej na noszach. Jeden trafi do Płocka, reszta do Sierpca i Gostynina na potrzeby nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Fot. Strona internetowa Samorządu Województwa Mazowieckiego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE