Reklama

Nowe informacje na przystanku.O powietrzu

Opublikowano:
Autor:

Nowe informacje na przystanku.O powietrzu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Informacje na temat aktualnego zanieczyszczenia powietrza w Płocku będzie można od połowy czerwca sprawdzić na 20 płockich przystankach autobusowych. Będą to jednak dane ze stacji WIOŚ.

Informacje na temat aktualnego zanieczyszczenia powietrza w Płocku będzie można od połowy czerwca sprawdzić na 20 płockich przystankach autobusowych. Będą to jednak dane ze stacji WIOŚ.

Jak dowiedzieliśmy się w Ratuszu, decyzja o udostępnieniu na tablicach elektronicznych przy głównych płockich przystankach informacji na temat aktualnego zanieczyszczenia powietrza, to pokłosie zgłaszanych już dwukrotnie w kolejnych edycjach budżetu obywatelskiego projektów dotyczących zamontowania tablicy z pomiarami jakości tego, czym na co dzień oddychamy. - Projekty te były pozytywnie zaopiniowane przez Wydział Kształtowania Środowiska, nie osiągnęły jednak wystarczającej liczby głosów, by zakwalifikować się do realizacji - przypomina Ratusz.

Stąd pomysł Ratusza, by informacje o podstawowych parametrach zanieczyszczeniach powietrza były przedstawiane na wyświetlaczach systemu informacji pasażerskiej zainstalowanych przy wiatach przystankowych Komunikacji Miejskiej w Płocku.

Obecnie trwa testowanie całego pomysłu, w Ratuszu chcą, by wszystko zaczęło sprawnie działać w połowie czerwca. - Obecnie Komunikacja Miejska w porozumieniu z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska w Warszawie, testuje sposób prezentacji danych takich substancji jak: dwutlenek siarki, tlenki azotu, tlenki węgla, benzen, ozon, pył PM10 i PM2,5 - wyjaśnia biuro prasowe Ratusza.

Dane wyświetlane na przystankach będą pochodziły z należących do WIOŚ stacji pomiarowych. Ta wiadomość nie ucieszy z pewnością tych, którzy powątpiewają w ich rzetelność i liczyli na informacje z niezależnego źródła.

Tablice elektroniczne zamontowane są na postumentach i wewnątrz wiat na następujących 20 przystankach: Jachowicza (teatr), Armii Krajowej 01, Winiary- Szpital 01, Pszczela 01, Skarpa 01, Gradowskiego 02, Kwiatka 01, Misjonarska 02, Jachowicza (Bielska) 03, Sikorskiego 02, Jachowicza (Bielska) 02, Wolskiego 01, Piękna 01, Jachowicza (teatr) 04, Rembielińskiego 02, Rembielińskiego 01, Stanisławówka 02, Orlińskiego 01, Tumska 02, Czwartaków 01.

Podobne rozwiązanie stosowane są m.in. w Krakowie czy Wrocławiu. Przypomnijmy, że w przypadku wysokich stężeń szkodliwych stubstancji, m.in. pyłu zawieszonego P10 osoby z chorobami krążenia, dróg oddechowych,a  także seniorzy, kobiety w ciąży i małe dzieci powinny ograniczyć spacery. 

Czytaj też:

 

 

Tablica przy przystanku na Wyszogrodzkiej przed rondem Wojska Polskiego, na razie trwają testy i nie wszystko działa jak powinno, fot. Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE