Reklama

Reklama

Nowe drogi, boisko i żłobek. Prawie 5 mln zł na inwestycje w Płocku i regionie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Samorząd województwa mazowieckiego przekaże 4,8 mln złotych. Dzięki temu wsparciu zbudowane zostanie m.in. boisko przy Zespole Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku. Powstaną też nowe drogi i żłobek w powiecie. Podpisano już umowy w tej sprawie.

Reklama

Jak podkreślano podczas konferencji prasowej, pomimo trwającej pandemii koronawirusa bardzo ważny jest dalszy rozwój regionu. Właśnie dlatego Mazowsze po raz kolejny przekazało konkretne środki, które trafią m.in. do Płocka.

- Wiele samorządów lokalnych nie ma wystarczającej ilości środków w swoich budżetach– tłumaczył Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. - Zrobiliśmy wszystko żeby również w tym roku zabezpieczyć  miliony złotych na programy wsparcia. My nie patrzymy na sympatie polityczne, wspieramy każdego, kto o to wsparcie zabiega – podsumował.

To jeden ze sztandarowych programów wsparcia realizowanych przez samorząd województwa. Tylko w tym roku na ten cel Mazowsze przeznaczy 151 mln zł z czego 95 mln zł na nowe projekty. 

W miniony piątek podpisano umowy na wsparcie kilku inwestycji. Jedną z nich jest zagospodarowanie terenu przy Zespole Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku. Powstanie tam boisko, a w zasadzie cały ich kompleks.

- To umowa na ponad 1,35 mln zł, a środki te przeznaczymy na budowę kompleksu boisk przy Zespole Szkół Usług i Przedsiębiorczości przy ul. Padlewskiego – podał Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka. - Na dużym boisku zagramy w piłkę ręczną albo siatkówkę i tenisa, na mniejszym w koszykówkę lub siatkówkę. Będzie też coś dla fanów lekkiej atletyki: bieżna, skocznia w dal i rzutnia do pchnięcia kulą. Obiekt powstanie do końca roku – zapewnił włodarz Płocka.

Dzięki tym środkom zrealizowane zostaną także inwestycje na terenie powiatu płockiego. Przeprowadzony zostanie remont drogi powiatowej Soczewka-Łąck. To ważna inwestycja, która przebiega przez Nowy Duninów, Soczewkę oraz gminę Łąck. Na ten cel Mazowsze przekazał ponad 1,5 mln zł.

Przebudowane zostaną także ulice osiedlowe w Bielsku. Część z nich zostanie zmodernizowanych, inne powstaną od nowa. Zakres inwestycji obejmie przebudowę m.in. ul. 22 lipca, Gen. K. Świerczewskiego, Kasztanową czy ciąg pieszo-jezdny Broniewskiego w Bielsku. Wybudowana zostanie też sieć kanalizacji deszczowej. Samorząd województwa przeznaczył na to 1,2 mln zł.

W ramach dofinansowania pieniądze trafią także na budowę żłobka i świetlicy w Nowym Gulczewie. Inwestycja, na którą przekazano 830 tys. zł, to obiekt dla 20 dzieci z świetlicą dla mieszkańców miejscowości. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy