Reklama

Nowe dane z Płocka. Kolejna osoba z podejrzeniem zarażenia

Opublikowano:
Autor:

Nowe dane z Płocka. Kolejna osoba z podejrzeniem zarażenia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Według stanu na godz. 13 w niedzielę 29 marca na terenie Płocka i powiatu stwierdzono dwa przypadki zachorowania na COVID-19. Hospitalizowane są cztery osoby, jedna z nich przybyłą w ciągu ostatniej doby.

Według stanu na godz. 13 w niedzielę 29 marca na terenie Płocka i powiatu stwierdzono dwa przypadki  zachorowania na COVID-19. Hospitalizowane są cztery osoby, jedna z nich przybyłą w ciągu ostatniej doby.

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Płocku przedstawia sytuację epidemiologiczną na terenie miasta i powiatu ziemskiego, związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Na terenie Płocka i powiatu stwierdzono do tej pory dwa przypadki zachorowania. Kobieta z powiatu płockiego oraz mężczyzna z Płocka są izolowani w domach. Oba przypadki są nieustanie monitorowane przez służby sanitarne. Są to tzw. przypadki zawleczone - powrót z zagranicy, z obszaru występowania wirusa.

Łączna liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia to cztery - jedna doszła w ciągu ostatniej doby. Kwarantanną domową objętych jest 45 osób (3 przybyły podczas ostatniej doby). Z kolei nadzorem epidemiologicznym objęto 118 osób (8 w czasie ostatniej doby).

Według danych na godz. 14 w niedzielę 29 marca w Polsce potwierdzono 1.717 zarażonych, 19 osób zmarło. 

Informacje na temat postępowania wobec podejrzenia koronawirusa można zdobyć m.in. dzięki całodobowej infolinii NFZ - nr 0 800 190 590.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE