Reklama

Nowe centrum ma powstać na Winiarach

Opublikowano:
Autor:

Nowe centrum ma powstać na Winiarach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Spółka Radiology Therapeutic Center Poland wygrała przetarg na dzierżawę działki przy szpitalu na Winiarach. Chce tam postawić ośrodek radioterapii. Szpital wojewódzki miałby więc centrum onkologii.

Spółka Radiology Therapeutic Center Poland wygrała przetarg na dzierżawę działki przy szpitalu na Winiarach. Chce tam postawić ośrodek radioterapii. Szpital wojewódzki miałby więc centrum onkologii, którego powstanie zapowiadał niedawno szpital miejski.

O planach Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego na poszerzenie oferty leczenia dla pacjentów onkologicznych mówiło się od dawna, głośniej zrobiło się o nich, gdy miejski szpital św. Trójcy na niedawnej konferencji z udziałem władz miasta wystartował z nowiną, że razem z prywatnym inwestorem zamierza wybudować nową siedzibę dla miejskiego szpitala, w której znajdzie się też centrum onkologii. Wtedy okazało się, że - jak za pośrednictwem płockiej „Gazety Wyborczej” powiadomił Stanisław Kwiatkowski, dyrektor szpitala na Winiarach - i szpital wojewódzki ma takie plany. I to - jak zapewniał - bardziej zaawansowane.

Teraz Radiology Therapeutic Center Poland (RTCP) wygrała przetarg na dzierżawę działki w obrębie szpitala i zgodnie w warunkami przetargowymi powstanie tam ośrodek radioterapii zarządzany przez dzierżawcę, to on pokryje też wszystkie koszty budowy itp.

Na razie o nowej inwestycji niewiele wiadomo. Jak dowiedzieliśmy się w spółce, na razie trudno mówić o szczegółach, wygrana w przetargu to dopiero pierwszy krok. Prawdopodobnie we wrześniu podczas konferencji prasowej zostanie podpisana umowa, wówczas będzie można poznać więcej szczegółów. Wiadomo natomiast, że według planów spółki, w nowym ośrodku będzie się leczyło ok. 2 tys. pacjentów rocznie.

Jak informuje RTCP, spółka należy do holdingu medycznego R.T.C. Radiotherapeutic Centers, międzynarodowej sieci ośrodków medycznych Amethyst Radiotherapy specjalizujących się w najnowszych terapiach onkologicznych, szczególnie radioterapii. - Chorzy leczeni są za pomocą najnowocześniejszego sprzętu i wysokospecjalistycznych technik, m.in. technik stereotaktycznych, IMRT (Intensity Modulated Radiotherapy), technik dynamicznych typu VMAT - wymienia Barbara Werchowiecka-Rusinek, szefowa spółki RTCP.

Płock jest trzecim polskim miastem, w którym spółka prowadzi swoje inwestycje. Pierwsze Centrum Radioterapii Amethyst od stycznia br. powstaje w Krakowie, przy Szpitalu Specjalistycznym im. L. Rydygiera (budynek w stanie surowym jest już gotowy.). Z radioterapii pacjenci mają korzystać tam od końca 2013 r. W marcu br. spółka podpisała umowę ze szpitalem w Przemyślu - tam inwestycja jest na etapie projektowania centrum. Wszystkie te placówki to szpitale wojewódzkie.

Przypomnijmy: jedyny w Płocku oddział onkologiczny funkcjonuje w niedawno wybudowanym pawilonie w szpitalu na Winiarach, który - jak czytamy na stronie - ściśle współpracuje z Centrum Onkologii w Warszawie. Rocznie leczy się tam około 2 tys. pacjentów cierpiących na choroby nowotworowe. Poza nim na Winiarach działają także dwa oddziały chirurgii ogólnej i onkologicznej.

Czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE