Reklama

Nowakowski: gratuluję parlamentarzystom i wkrótce zaproszę na spotkanie

Opublikowano:
Autor:

Nowakowski: gratuluję parlamentarzystom i wkrótce zaproszę na spotkanie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Andrzej Nowakowski mówi o sporym niedosycie, komentując wynik Koalicji Obywatelskiej. Według danych z ponad 90 proc. komisji KO uzyskała 26,77 proc. poparcie.

Prezydent Andrzej Nowakowski mówi o sporym niedosycie, komentując wynik Koalicji Obywatelskiej. Według danych z ponad 90 proc. komisji KO uzyskała 26,77 proc. poparcie. 

Andrzej Nowakowski o wynikach wyborów:

- Duży niedosyt. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy poszli na wybory. Duża frekwencja to dobry znak dla Polski. Chciałbym podziękować też zaangażowanym i tym, którzy głosowali na kandydatów Koalicji Obywatelskiej. Mam świadomość, że przyczyn porażki było zapewne bardzo wiele. Nierówna walka z machiną propagandy, niekiedy kłamstwa, z którą mieliśmy do czynienia w kampanii wyborczej, nie ułatwiała kandydatom KO działań. Wynik trzeba jednak przyjąć z pokorą i dalej pracować dla Polski, broniąc bardzo twardo demokracji, niezawisłości sądów, europejskich wartości. Żeby Polska była normalnym, demokratycznym krajem, gdzie nasze interesy będą bardzo mocno reprezentowane. Nie będzie to proste, ale wierzę, że wybrani kandydaci będą nas dobrze reprezentować. Jako prezydent deklaruję, że jestem otwarty na współpracę z każdym parlamentarzystą. Wszystkim gratuluję i na pewno wkrótce zaproszę na spotkanie, żebyśmy mogli porozmawiać o problemach Płocka. Liczę, że frekwencja kandydatów z PiS-u będzie wyższa, niż w poprzednich latach - skomentował prezydent. 

O wynikach wyborczych Mariusza Pogonowskiego i Arkadiusza Gmurczyka. 

- W mojej ocenie to bardzo dobre wyniki. Obiecujące w perspektywie kolejnych lat. Warto pamiętać, że polityka to służba społeczna. Zawsze trzeba patrzeć z perspektywy wielu lat pracy, a nie jednych wyborów. Mogę powiedzieć na swoim przykładzie, że zanim zostałem posłem i prezydentem, to kilka wyborów w swoim życiu przegrałem. Trzeba wyciągać wnioski, budować wokół siebie zespół ludzi i z nimi rzetelnie pracować. 

Andrzej Nowakowski wybory w Płocku wygrywa w pierwszej turze, ale kandydaci Koalicji Obywatelskiej mogą liczyć na mniejsze poparcie. Dlaczego?

- W tych wyborach decydujący wpływ miały jednak szyldy wyborcze, a w mniejszym stopniu ocena poszczególnych kandydatów. Cieszę się, że lokalnie, jak choćby w przypadku Mariusza Pogonowskiego i Arkadiusza Gmurczyka, to była ich praca i zaangażowanie. Trend ogólnopolski był jednak za silny. Warto jednak podkreślić, że wynik Koalicji Obywatelskiej jest lepszy w porównaniu do wyniku Platformy Obywatelskiej przed czterema laty. 

O wyborach do senatu:

- Gratuluję Markowi Martynowskiemu. Waldemarowi Pawlakowi trochę zabrakło. Może kampania kandydata opozycji była zbyt mało aktywna. Patrząc na kampanię parlamentarzystów z KO, PSL czy SLD - byli oni bardziej obecni wśród ludzi. I to się sprawdziło. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE