Reklama

Nowa szefowa w Ratuszu. Z polecenia PSL

Opublikowano:
Autor:

Nowa szefowa w Ratuszu. Z polecenia PSL - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mimo że trzy osoby spełniały wymagania, Ratusz nie przyjął żadnej z nich do pracy na stanowisku nowo utworzonego Wydziału nadzoru właścicielskiego. Fotel dyrektora dał poza konkursem rekomendowanej przez PSL Agnieszce Koziczyńskiej. Nasi czytelnicy pytają, kim jest nowa szefowa wydziału.

Mimo że trzy osoby spełniały wymagania, Ratusz nie przyjął żadnej z nich do pracy na stanowisku nowo utworzonego Wydziału nadzoru właścicielskiego. Fotel dyrektora dał poza konkursem rekomendowanej przez PSL Agnieszce Koziczyńskiej.  Nasi czytelnicy pytają, kim jest nowa szefowa wydziału.

Wydział mający nadzorować spółki miejskie to nowa jednostka w Ratuszu - wcześniej w urzędzie działało biuro nadzoru właścicielskiego, na którego czele stała Anna Morańska. Po zmianach w strukturze organizacyjnej wyodrębniono nowy wydział.

Ratusz, a jakże, ogłosił na to stanowisko konkurs. Wymagania nie były zbyt wygórowane (wyższe wykształcenie i pięcioletni staż pracy, i to niekoniecznie na stanowisku kierowniczym!), więc trzy osoby spełniały wymogi pracodawcy. Ale - jak głosił urzędowy komunikat - żadnej z nich nie udało się „spełnić oczekiwań pracodawcy”.

Spełniła je dopiero polecana przez ludowców 30-letnia Agnieszka Koziczyńska. Nie wiadomo, dlaczego nie stanęła w szranki z innymi kandydatami, w każdym razie pracę dostała poza konkursem.

O nagłe obsadzenie stanowiska dopytywali podczas wtorkowej sesji radni PiS. Wioletta Kulpa Radna pytała o kwalifikacje nowej dyrektorki, która przeszła do Płocka prosto z warszawskiego Urzędu Marszałkowskiego i konkurs, w którym startowało troje kandydatów. Podobne pytania skierował do nas czytelnik, zadaliśmy je więc w Ratuszu.

- Zatrudnienie pani dyrektor Agnieszki Koziczyńskiej w Urzędzie Miasta nie odbyło się poza procedurą - zastrzega na wstępie Hubert Woźniak z biura prasowego Ratusza. -  Praca ratusza obłożona jest całym szeregiem procedur, które są skrupulatnie przestrzegane. Porozumienie między urzędami jest rzadkim, ale stosowanym rozwiązaniem.

W ten sposób pracę w Ratuszu otrzymali także m.in. Monika Maron-Kozicińska czy Marcin Uchwał.

Hubert Woźniak wymienia kwalifikacje nowej pani dyrektor:  Agnieszka Koziczyńska jest płocczanką, absolwentką III LO oraz Wydziału Prawa i Administracji na UMK (prawo ukończyła w katedrze Prawa Finansów Publicznych). Ukończyła również studia podyplomowe z  prawa podatkowego, a także prawa medycznego, bioetyki i socjologii medycyny. Pracę zaczynała w 2009 roku w Sądzie Rejonowym w Płocku od stanowiska asystenta sędziego przewodniczącego i sekretarza sądowego, następnie pracowała w Samodzielnym Publicznym Centralnym Szpitalu Klinicznym w Warszawie w dziale prawno-organizacyjnym, gdzie do jej obowiązków należała m.in. współpraca z Ministerstwem Zdrowia oraz Narodowym Funduszem Zdrowia.  Ostatnie trzy lata pracowała w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie, w Biurze Organizacji Ochrony Zdrowia Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej. - Zajmowała się tam m.in. przekształcaniem zakładów opieki zdrowotnej w spółki oraz tworzeniem przez Mazowsze nowych spółek, oceną programów naprawczych oraz biznesplanów w SPZOZ w części leczniczej - wyszczególnia Ratusz. -  Zajmowała się także sprawami związanymi z łączeniem zakładów opieki zdrowotnej.   Od 2011 jest przedstawicielką wojewody mazowieckiego w Radzie Społecznej Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Bemowo-Włochy.

Hubert Woźniak dodaje też, że urząd nie sprawdza przynależności partyjnej osób, które ubiegają się o pracę w magistracie.

Ratusz w swoim stylu nie poinformował na swojej stronie internetowej o przyjęciu nowej dyrektorki. Zapytaliśmy więc, czy zdaniem urzędników, informacja, kto pokieruje wydziałem nie jest istotna?  

- Odpowiadając na Pani dotyczące informacji zawartych w dziale aktualności na stronie plock.eu, proszę zwrócić uwagę  na ich profil. Nie jest to profil gazety, czy portalu zamieszczający sylwetki pracowników samorządowych  i poza zmianami na najwyższych stanowiskach tzw. zarządu miasta  nie odnotowujemy roszad personalnych na niższych  szczeblach - odpowiada urząd. - Tym bardziej, że na stronie tej znajduje się link do Biuletynu Informacji Publicznej, gdzie zmiany personalne odnotowywane są na bieżąco. Poza tym - jako zespół ds. współpracy z mediami - służymy pomocą w podaniu takich informacji bezpośrednio odpowiadając na pytania dziennikarzy.

Czytaj też:

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE