Z „wirtualnej strzelnicy” korzystać będą głównie studenci kierunków bezpieczeństwo wewnętrzne (I stopnia) oraz bezpieczeństwo wewnętrzne z administracją publiczną (II stopnia).
System kosztował 150 tys. zł, zakup sfinansował płocki urząd miasta.
- W pracowni można ćwiczyć i doskonalić umiejętności strzeleckie z wykorzystaniem kilku rodzajów broni treningowej, zarówno krótkiej jak i długiej. Na różnych wirtualnych odległościach i z różnych postaw strzeleckich można mierzyć do celów ruchomych przy zmiennych warunkach oświetleniowych i ograniczonej widoczności - informuje płocki ratusz.
Powstanie „wirtualnej strzelnicy” pozwala na doskonalenie umiejętności bezpiecznego posługiwania się prawdziwą bronią. Dla studentów Akademii Mazowieckiej w Płocku jest to niezmiernie ważny element praktycznego kształcenia na kierunkach związanych z bezpieczeństwem.
Jednocześnie może się szkolić do 4 osób (każda wyposażona w pistolet lub karabinek), zależnie od rozmiaru wyświetlanego obrazu.
- System działa w oparciu o obserwację ekranu przez kamerę i detekcję miejsca odbicia światła lasera wyemitowanego z modułu zamontowanego na broni treningowej, która jest repliką prawdziwej broni – pistoletów Glock i karabinków Beryl - dodają w magistracie.
Celne oraz niecelne strzały obrazowane są bezpośrednio na ekranie. Niecelne są sygnalizowane za pośrednictwem uderzenia wirtualnego pocisku w ziemię.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.