Reklama

Nowa komenda. Zobaczcie wnętrze! [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Nowa komenda. Zobaczcie wnętrze! [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Budowa nowej komendy przy Kilińskiego idzie pełną parą. Niektóre pomieszczenia wewnątrz budynku, a w sumie jest ich 500, są już prawie gotowe.

Budowa nowej komendy przy Kilińskiego idzie pełną parą. Niektóre pomieszczenia wewnątrz budynku, a w sumie jest ich 500, są już prawie gotowe.

Pisaliśmy niedawno, że już widać, jak będzie wyglądała nowa komenda policji, która powstaje przy Kilińskiego, a dziś rzecznik płockiej policji, Krzysztof Piasek, poinformował, że prawie gotowe są już również niektóre pomieszczenia w okazałym gmachu. - Mimo że budowa zaczęła się zaledwie 1,5 roku temu i że trzeba było wykonać dodatkowe prace związane z umocnieniem niestabilnego gruntu, płocczanie mogą dzisiaj już oglądać trzypiętrowy, kremowo – granatowy budynek nowej komendy - chwali Krzysztof Piasek. - Obecnie w budynku trwają prace wykończeniowe. Kładziona jest glazura, montowane są ościeżnice drzwi, niektóre pomieszczenia zostały już nawet pomalowane. Gotowa jest już strzelnica, gdzie funkcjonariusze będą mogli odbywać szkolenia strzeleckie, gotowa jest sala gimnastyczna i pomieszczenie siłowni.

Gotowe są już także dwa duże parkingi, w tej chwili trwają prace wykończeniowe wokół budynku.

Jak już pisaliśmy, pierwsze łopaty przy Kilińskiego wbito w maju ubiegłego roku. Według planów, ma być gotowa w połowie 2014 r. i patrząc na postęp prac, można mieć nadzieję, że uda się dotrzymać tego terminu. Komendę buduje sochaczewska firma Winnicki, która wygrała przetarg.

Budowę nowej siedziby dla wszystkich - dotąd rozproszonych po całym mieście - jednostek policyjnych finansują pół na pół miasto i mazowiecka policja. Komenda powstająca na terenie byłej jednostki wojskowej ma być nowoczesna i okazała: budynek administracyjny liczy ponad 2,5 tys. m kw., a szkoleniowo-gospodarczy - ponad 960 m kw. Będzie siłownia, strzelnica, warsztat samochodowy, myjnia. Do tego parkingi, drogi wewnętrzne, zbiornik do magazynowania i dystrybucji ON (o pojemności 5m3).

Fot.  KMP Płock, Portal Płock


Więcej czytaj: 

Zdjęcia zobacz w naszej

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE