Reklama

Nowa galeria, 21 pawilonów, a może sklep znanej sieci?

Opublikowano:
Autor:

Nowa galeria, 21 pawilonów, a może sklep znanej sieci? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy mieszkańcy Płocka wkrótce zrobią zakupy w nowej galerii handlowej, a przy Kobylińskiego powstanie 21 pawilonów? Takie informacje są dostępne na stronie portalu propertynews.pl.

Czy mieszkańcy Płocka wkrótce zrobią zakupy w nowej galerii handlowej, a przy Kobylińskiego powstanie 21 pawilonów? Takie informacje są dostępne na stronie portalu propertynews.pl. 

Nowa galeria handlowa nie byłaby największa w Płocku, jednak pod względem powierzchni dorównywałaby Galerii Wisła. Jak czytamy na stronie propertynews.pl, o czym poinformował nas czytelnik, doszło już do podpisania listu intencyjnego przez jedną ze spółek Grupy Scotia na wybudowanie obiektu handlowo-usługowego o powierzchni 50 tys. metrów kwadratowych. Budowa miałby zakończyć się na przełomie 2018/2019 roku. Podobną wiadomość udostępniono na polskiej stronie internetowej Grupy Scotia. 

Informacja, która błyskawicznie zaczęła krążyć w internecie, wystarczyła, aby niektórzy zapytali, czy rzeczywiście w mieście potrzebna jest kolejna galeria handlowa.

Jednocześnie na tej samej stronie mamy kolejną inwestycyjną nowinę z 23 maja 2017 roku, miejska spółka Rynex miałaby przymierzać się do budowy 21 pawilonów o łącznej kubaturze 73 tys. metrów sześciennych przy al. Kobylińskiego (poniżej screen zamieszczonego tekstu).

 

Zapytaliśmy w biurze miejskiej spółki, na odpowiedź też nie trzeba było długo czekać.

- Informacja zamieszczona na stronie propertynews.pl nie jest prawdziwa – dementuje kierownik biura zarządu w spółce Rynex, Anna Jędrzejewska.

Jej słowa potwierdzono w Ratuszu. Jedyne, co w dodatku już powstało, to „pawilony” przy cmentarzu, a raczej budki, w których są rozprowadzane kwiaty i znicze. Są tam od kilku lat, żadnych nowych nie będzie. 

Powróćmy jednak do tematu galerii handlowej.

- Nie toczy się obecnie żadne postępowanie związane z budową nowego obiektu wielkopowierzchniowego – mówi Hubert Woźniak z zespołu współpracy z mediami w Urzędzie Miasta Płocka.

Informacja o budowie obiektu pochodziła także z innego źródła, tym razem pojawiła się w angielskiej wersji publikacji dla podmiotów gospodarczych. Była tam wzmianka, że chodziłoby o teren 0,4 ha niedaleko Biedronki przy ul. Portowej (warty 5,7 mln zł). 

Jak dotąd nikt nie zgłosił się do Ratusza i nie starał się o uzyskanie pozwolenia na budowę, aby docelowo powstał w Płocku kolejny obiekt handlowo-usługowy. Jeśli już jakiś inwestor pukał do odpowiednich drzwi w urzędzie, interesował się terenem przy ul. Targowej, niedaleko siedziby Mostostalu. Zresztą już wspominało się w tym kontekście Ikeę, a nawet Auchan, które miało przymierzać się do budowy drugiego sklepu w Płocku. Jednak od wysondowania możliwości do realizacji daleka droga... W Ratuszu informują, że jedyny wniosek, który wpłynął nie dotyczy budowy, tylko rozbudowy sklepu popularnej sieci. Chodzi o Biedronkę przy ul. Gwardii Ludowej. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE