Reklama

Nowa droga gotowa. Kosztowała 3,3 mln zł

Opublikowano:
Autor:

Nowa droga gotowa. Kosztowała 3,3 mln zł - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Władze Słupna pochwaliły się zakończoną przebudową drogi między Liszynem a Wykowem. To kolejna schetynówka w gminie.

Władze Słupna pochwaliły się zakończoną przebudową drogi między Liszynem a Wykowem. To kolejna schetynówka w gminie.

Mieszkańcy, radni i władze gminy z wójtem Słupna na czele uczestniczyli w uroczystym otwarciu przebudowywanej od miesięcy drogi. Przecięcia przywiezionej przez Marcina Zawadkę i radnego Janusza Szenka na rowerze wstęgi podjęli się uczniowie pobliskiej podstawówki.

W ramach prac zmodernizowano ponaddwukilometrowy odcinek drogi na trasie między Płockiem a Białobrzegami w gminie Bodzanów. - Inwestycja nie tylko znacząco wpłynęła na warunki jazdy między miejscowościami Liszyno i Wykowo, ale co najważniejsze przyczyniła się do poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, dla których wzdłuż drogi powstał ciąg pieszo-rowerowy oddzielony od jezdni barierkami  - mówi wójt Słupna Marcin Zawadka.

Poza poszerzeniem jezdni, nową nawierzchnią, chodnikiem i ścieżką rowerową  inwestycja objęła również budowę dwóch zatok autobusowych na wysokości Szkoły Podstawowej w Liszynie. Jak informuje urząd, na poprawę bezpieczeństwa uczęszczających do niej dzieci ma wpłynąć również zamontowanie nad znakiem informującym o przejściu dla pieszych migających świateł, a także wyspy ograniczającej prędkość przejeżdżających pojazdów.

Inwestycja kosztowała ponad 3,3 mln zł, ale gminie udało się uzyskać spory zastrzyk finansowy z ministerstwa w ramach budowy tzw. „schetynówek”. Jak poinformował urząd, dofinansowanie z budżetu państwa wyniosło ponad 1,6 mln zł. Na kolejne lata zaplanowano przebudowę następnych odcinków trasy między Płockiem a Bodzanowem.

Fot. Urząd Gminy w Słupnie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE