Reklama

Nocne spotkanie KOD-u na starówce. Z powodu Tuska

Opublikowano:
Autor:

Nocne spotkanie KOD-u na starówce. Z powodu Tuska - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Radość na Starym Rynku. W czwartek płocki Komitet Obrony Demokracji świętował wybór przewodniczącego Rady Europejskiej.

Radość na Starym Rynku. W czwartek płocki Komitet Obrony Demokracji świętował wybór przewodniczącego Rady Europejskiej.

27:1 - z takim wynikiem zakończyły się w czwartek wybory na przewodniczącego Rady Europejskiej. Na ponowną, trwającą 2,5 roku, kadencję wybrano Donalda Tuska (pierwsza kończy się z końcem maja). Tymczasem w Płocku, na początek w mediach społecznościowych, rozpowszechniała się wiadomość o tym, aby przyjść na starówkę na godzinę 18.00. Tak po prostu, z zadowolenia, że Tusk będzie nadal sprawował swoją funkcję. Zabrali ze sobą biało-czerwoną flagę i flagę Unii, z którymi, zrobili sobie wspólne zdjęcie przed ratuszem.

Na profilu Komitetu Obrony Demokracji na Facebooku napisano:

- Mimo uporczywych starań i gróźb polskiego rządu, Donald Tusk pozostanie przewodniczącym Rady Europejskiej na drugą kadencję. Rada odrzuciła wniosek Polski o przesunięcie głosowania. Tuska poparły wszystkie państwa Unii Europejskiej oprócz Polski. To pokazuje, jak bardzo PiS jest dziś daleko od Brukseli. A może odjechać jeszcze dalej.

Po wyborach w Brukseli odbyły się spotkania z prasą. Tusk, jak informują ogólnokrajowe media, zapewniał obecnych na miejscu polskich dziennikarzy o chęci współpracy z każdym członkiem Rady. Mówił, że będzie starał się "ochronić polski rząd przed polityczną izolacją w Brukseli”. Stwierdził także, że kiedy już opadną emocje, on wciąż liczy na „normalne relacje”. Z kolei premier Beata Szydło sądziła, że taki wybór "nie gwarantuje bezstronności, przewodniczący Rady Europejskiej nie może być aktywny politycznie, nie może stawać po stronie opozycji”. 

Wybory skomentował również obecny w sejmie prezes PiS, Jarosław Kaczyński. Chwalił postawę premier Szydło 'i podkreślał, że jak dotąd wybierano na funkcję szefa Rady Europejskiej polityka cieszącego się poparciem własnego kraju.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE