Reklama

Niezwykłe ptasie narodziny w ZOO w Płocku

Opublikowano:
Autor:

Niezwykłe ptasie narodziny w ZOO w Płocku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Żurawie mandżurskie, które żyją w płockim ZOO, to jedyna aktywnie rozmnażająca się para w Polsce. Właśnie doczekała się potomstwa.

Żurawie mandżurskie, które żyją w płockim ZOO, to jedyna rozmnażająca się para w Polsce. Właśnie doczekała się potomstwa.

Te niezwykłe ptaki uważane są za symbol wierności i odwagi. Pary łączą się ze sobą na całe życie. Wiosną i latem gniazdują na Syberii i w północno-wschodniej Mongolii. Na jesień i zimę migrują do Korei, Japonii, Chin, Tajwanu i innych krajów Azji Wschodniej.

Żuraw mandżurski, będący jednym z najrzadszych na świecie i zagrożonych wyginięciem, jest drugim, pod względem wielkości ciała, dzikim żurawiem na świecie. W 2007 roku w płockim ZOO udało się po raz pierwszy w Polsce rozmnożyć parę tych ptaków. Od tego czasu ptaki co roku dają przychówek przekazywany innym ogrodom zoologicznym.

Ciekawostką jest fakt, że samice żurawia mandżurskiego składają zwykle dwa jaja, ale wykluwa się z nich tylko jedno młode. W Płocku tymczasem na świat przyszły dwa młode ptaki.

Fot. ZOO Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE