Niezła druga połowa z Iranem. Mistrzostwa Świata coraz bliżej

Autor: | Zdjęcie: TM

Niezła druga połowa z Iranem. Mistrzostwa Świata coraz bliżej - Zdjęcie główne

Michał Daszek podczas meczu z Łomżą Kielce | foto TM

Wiadomości Przygotowująca się do Mistrzostw Świata reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych, z kilkoma Nafciarzami w składzie, pokonała Iran 32:27 (16:17).

Kilka dni wcześniej na turnieju w Krakowie biało-czerwoni ulegli Tunezji, a pokonali Koreę Płd. i Brazylię. Teraz przyszedł czas na ostatnią próbę przed Mistrzostwami Świata, rozpoczynającymi się potyczką Polaków już 11 stycznia z bardzo mocną Francją, w grupie są także Słowenia i Arabia Saudyjska.

W środę w Katowicach z Iranem rozpoczęło się od 2:0 po dwóch karnych Arkadiusza Moryty, ale Iran grał nieźle, na 6:5 wyprowadził rywali Norouzinezhad, zawodnik z 2. Bundesligi. Zmobilizowani Polacy po 17. minutach wyszli na prowadzenie 11:7, kilka minut później tablica pokazywała wynik 14:11.

Od tego momentu biało-czerwoni zaczęli popełniać wiele błędów, a rywale punktowali, ostatecznie niespodziewanie wygrali pierwszą połowę 17:16. Trzeba przyznać, że aż 17 straconych bramek z tak przeciętnym rywalem nie jest powodem do dumy...

Po 5 minutach drugiej połowy Polska przegrywała wprawdzie jedną bramką, ale wzmocniła defensywę, cztery minuty później Michał Daszek wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 20:19.

Po nieudanej akcji Iranu do pustej bramki rzutem przez całe boisko na 22:19 trafił były bramkarz Wisły Płock Adam Morawski, była to jego czwarta bramka w reprezentacji.

Siedem minut przed końcem trafił Ariel Pietrasik i Polska objęła 5-bramkowe prowadzenie (29:25). W końcówce Iran kompletnie opadł z sił, popełniał proste błędy, trzy minuty przed końcem po strzale Pietrasika było już 31:25, skończyło się różnicą pięciu trafień.

W czwartek Polska zagra z Maroko, a w piątek - z Belgią. Po turnieju trener kadry Patryk Rombel ogłosi ostateczny skład na MŚ.

Polska Iran 32:27 (16:17)

Najwięcej bramek dla Polski: Moryto 10, Sićko 4, Daszek 3, Olejniczak 3, Czuwara 3.