Reklama

Nieuczciwe praktyki. Grozi im bankructwo

Opublikowano:
Autor:

Nieuczciwe praktyki. Grozi im bankructwo - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocki ZUS przestrzega przed nieuczciwymi praktykami firm zewnętrznych oferujących obniżenia kosztów pracy. Szacuje się, że w Polsce z podobnych propozycji skorzystało ok. 340 przedsiębiorców. Teraz borykają się z długami o łącznej wysokości 70 mln zł.

Płocki ZUS przestrzega przed nieuczciwymi praktykami firm zewnętrznych oferujących obniżenia kosztów pracy. Szacuje się, że w Polsce z podobnych propozycji skorzystało ok. 340 przedsiębiorców. Teraz borykają się z długami o łącznej wysokości 70 mln zł.

Jak poinformowała rzeczniczka płockiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Barbara Smardzewska-Czmiel, ZUS ostrzega przedsiębiorców przed korzystaniem z tzw. outsourcingu pracowniczego. Polega on na tym, że zewnętrzna firma, kusząc obniżeniem kosztów pracowniczych nawet o połowę, przejmuje zakład pracy i to na jej barkach spoczywa wypłata pensji, odprowadzanie składek, obsługa kadrowa itp. Sęk w tym, że w wielu przypadkach nieuczciwe firmy nie odprowadzały składek do ZUS-u. Dług płatnika rósł i rósł, osiągając niebotyczne rozmiary.

Komunikat ZUS-u to pokłosie wielu podobnych spraw w całej Polsce, w rezultacie których przedsiębiorcy stawali przed widmem bankructwa. Ich zdaniem, to nieuczciwe firmy outsourcingowe powinny płacić składki i odsetki za zwłokę.

Z kolei ZUS stoi na stanowisku, że płatnikiem składek jest faktyczny pracodawca i to on musi zapłacić należne zobowiązania. Może to zrobić na raty.  - Dla przedsiębiorców mających problemy ze spłatą zobowiązań składkowych będą dostępni konsultanci do spraw ulg, którzy będą służyli pomocą w prawidłowym przygotowaniu wniosku oraz w skompletowaniu dokumentów niezbędnych do jego rozpatrzenia - zapowiada Barbara Smardzewska-Czmiel.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE