Reklama

Nietypowa sesja zdjęciowa przy Orlen Arenie

Opublikowano:
Autor:

Nietypowa sesja zdjęciowa przy Orlen Arenie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Masz samochód albo rower? Może rolki, deskorolkę albo po prostu jesteś pieszym? Przyjedź lub przespaceruj się w sobotę pod Orlen Arenę i weź udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej w związku z międzynarodowym konkursem organizowanym przez Komisję Europejską. Wesprzesz w ten sposób akcję na rzecz zrównoważonego transportu.

Masz samochód albo rower? Może rolki, deskorolkę albo po prostu jesteś pieszym? Przyjedź lub przespaceruj się w sobotę pod Orlen Arenę i weź udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej w związku z międzynarodowym konkursem organizowanym przez Komisję Europejską. Wesprzesz w ten sposób akcję na rzecz zrównoważonego transportu.

 

Poprzez sobotnią akcję plenerową pod hasłem „Nasze ulice, nasz wybór” Płock włącza się w kampanię promującą Europejski Tydzień Mobilności (odbywa się ona każdego roku we wrześniu). Jak zapowiedział CIFAL Płock, zdjęcia promujące transport publiczny, które zostaną wykonane pod Orlen Areną, będą później wysłane na konkurs European Mobility Week Award.

W ten sposób w jednym miejscu znajdą się nie tylko uczestnicy ruchu, ale także wszystkie możliwe pojazdy, a te różnią się przecież nie tylko swoimi gabarytami, ale również stopniem oddziaływania na środowisko. To właśnie idea zrównoważonego transportu skupia się na ograniczeniu ich szkodliwego wpływu i doprowadzeniu do zmniejszenia dominacji indywidualnego transportu samochodowego. Wystarczy tylko wyobrazić sobie prostą zależność, ile rowerów zmieści tylko na jednym parkingu dla aut osobowych. Dlatego miasta coraz częściej zachęcają do częstszego korzystania z lokalnego transportu publicznego, rowerów lub z pieszych spacerów.

Ponadto wśród uczestników akcji zostanie rozlosowane kilka nagród rzeczowych,  talon na dziesięć litrów paliwa zatankowanego na stacji benzynowej Komunikacji Miejskiej oraz trzy 30-dniowe bilety uprawniające do nieograniczonej ilości przejazdów autobusami płockiej spółki.

W związku z zaplanowaną sesją od godziny 10.00 do około godziny 13.00 zostanie zamknięta ul. 7 Czerwca 1991 roku, natomiast autobusy z linii 7 i 20 jadące w obydwu kierunkach nie zatrzymają się tradycyjnie na przystanku Orlen Arena przy Łukasiewicza, ale na przystanku Orlen Arena na ul. Batalionów Chłopskich.

Do udziału w imprezie zapraszają Międzynarodowe Centrum Rozwoju Lokalnego CIFAL Płock, Komunikacja Miejska i płocki Ratusz. Początek o godzinie 11.00 przy ul. 7 czerwca 1991r., tuż obok Orlen Areny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE