Reklama

Niespokojna noc na Wielkiej Płycie. Grasowali wandale

Opublikowano:
Autor:

Niespokojna noc na Wielkiej Płycie. Grasowali wandale  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pomazane sprayem ściany bloków to najbardziej widoczny skutek wandalizmu na osiedlu Wielka Płyta. Ale wandale zniszczyli nawet tabliczki wykonane rękami przedszkolaków.

Pomazane sprayem ściany bloków to najbardziej widoczny skutek wandalizmu na osiedlu Wielka Płyta. Ale wandale zniszczyli nawet tabliczki wykonane rękami najmłodszych płocczan

Informację o jednym z aktów wandalizmu przekazał zastępujący rzecznika płockiej policji Jarosław Ostrowski. Jak wynika z przedstawionego raportu z minionego weekendu, ktoś w sobotę pomazał sprayem blok przy ulicy Płoskiego, zachęcając do oglądania meczu piłkarskiego. Straty oszacowano na ok. 600 zł. 

W policyjnym raporcie nie ujęto innego aktu wandalizmu na tym samym osiedlu. Mowa o niekorzystnym wobec władz jednej z płockich spółdzielni napisie, który pojawił się na bloku na rogu Rembielińskiego i Kossobudzkiego. Napis został szybko zamalowany, ale nie zdołał ujść uwadze naszych czytelników podobnie jak zniszczone tabliczki przy Szkole Podstawowej nr 3 mieszczącej się na tym osiedlu. Komuś najwyraźniej przeszkadzało dzieło najmłodszych płocczan - wetknięte na trawnikach tabliczki zachęcające właścicieli psów do sprzątania po swoich pupilach. 

Strzeżcie się złodziei i kieszonkowców

Z policyjnego raportu wynika również, że nie próżnowali złodzieje. W sobotę na pl. Narutowicza ukradli torebkę z rzeczami osobistymi i dokumentami (straty oszacowano na ok. 200 zł), na Kościuszki - warty ok. 550 zł telefon komórkowy, a w Bielsku - pieniądze i telefon (straty wyniosły ok. 1,1 tys. zł).

Fot. Emil Grochowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE