Reklama

Niepełnosprawni zamienili się w artystów. Powstała wystawa [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Niepełnosprawni zamienili się w artystów. Powstała wystawa [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Nowym Miszewie wcielili się w rolę artystów. Pod okiem mistrzów fotografii i malarstwa stworzyli prace, które teraz można podziwiać w Spichlerzu.

Podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Nowym Miszewie wcielili się w rolę artystów. Pod okiem mistrzów fotografii i malarstwa stworzyli prace, które teraz można podziwiać w Spichlerzu. 

Plener fotograficzno - malarski jest integracją artystów sprawnych z twórcami niepełnosprawnymi. Celem jest poznanie warsztatów profesjonalnych artystów i na bazie kontrastów między nimi stworzenie własnych kompozycji, stworzenie prac, które na trwale wpiszą się w architekturę Domu Pomocy Społecznej i będą stanowić ślad działań twórczych w ramach spotkań plenerowych różnych środowisk. Efektem 9-dniowych spotkań jest wystawa w Spichlerzu w Nowym Miszewie. 

Gospodarzami pleneru był DPS oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Polskiej Wsi "Razem Lepiej". Część malarską poprowadziła Marta Lichowska, a część fotograficzną Marek Konarski. Pojawili się także goście specjalni:

  • Arcadius Mauritz - warszawski artysta fotograf modowy i portretowy, światowy influencer marki EIZO. - spotkanie z mistrzem, który opowiadał o świecie mody, modelek, gwiazd.
  • Wiktor Dąbkowski - freelancer, fotokorespondent The Financial Times, Spiegel, Washington Post, Le Monde, La Soir, Time, który opowiadał jak fotografował światowe głowy polityki m.in. Davida Camerona, Emanuela Macrona, Donalda Tuska,Theresę May czy Angelę Merkel.
  • Dariusz Ossowski - freelancer, fotoreporter "Tygodnika Płockiego", mistrz fotoreportażu, pasjonat fotografii zjawisk atmosferycznych - opowiadał m.in. jak fotografuje burze z piorunami.

Efektem prac 46 artystów jest wystawa, która liczy 210 fotografii i 69 prac malarskich lub graficznych. Wernisaż odbył się 11 sierpnia o 14:00. Prace można teraz podziwiać do końca września.

Plener powstał przy wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE