Reklama

Niemal 4 mln zł z Unii dla Płocka. Był pl. Dąbrowskiego, al. Roguckiego, a teraz...

Opublikowano:
Autor:

Niemal 4 mln zł z Unii dla Płocka. Był pl. Dąbrowskiego, al. Roguckiego, a teraz... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto uzyskało dofinansowane w wysokości 3,8 mln zł na zagospodarowanie dwóch skwerów: przy ul. Hermana i na placu Mościckiego na Radziwiu.

Miasto uzyskało dofinansowane w wysokości 3,8 mln zł na zagospodarowanie dwóch skwerów: przy ul. Hermana i na placu Mościckiego na Radziwiu.

Najpierw, w 2017 r., przebudowano pl. Dąbrowskiego obok Wieży Ciśnień, w tym roku al. Roguckiego. W rzeczywistości oba zadani to jeden większy projekt: pn: „Rozwój terenów zieleni w mieście Płocku”. Udało się uzyskać zgodę na rozszerzenie tego projektu o kolejne dwa zadania: zagospodarowanie dwóch skwerów: przy ul. Hermana i na placu Mościckiego na Radziwiu. Ten pierwszy jest już gotowy. Stare, asfaltowe boisko przemieniło się w zupełnie inne miejsce z nową zielenią i alejkami spacerowymi, drewnianymi ławkami i leżakami, oświetleniem, placem zabaw oraz fontanną. Obok utworzono parking z 13 miejscami. Dzięki włączeniu tego zadania, na które wydano 1,4 mln zł, w większy projekt z unijnym dofinansowaniem miasto może liczyć na refundację części poniesionych kosztów (ponad 600 tys. zł).

Drugie zadanie - zagospodarowanie pl. Mościckiego - związane jest z nadaniem tej części miasta charakteru rekreacyjno-wypoczynkowego. Przewiduje się posadzenie dużej ilości różnorodnych roślin: drzew, krzewów, krzewinek, bylin i traw. - Dla zapewnienia im prawidłowej wegetacji zamontowany zostanie system nawodnienia - informują w Ratuszu. Przewidziano ustawienie elementów małej architektury, m.in: ławek, siedzisk, koszy na śmieci i na psie odchody, stojaków na rowery, budek lęgowych dla ptaków, stołów do gier i latarni. Ponadto powstanie plac zabaw, droga rowerowa oraz toaleta publiczna. Projekt już jest, trwają przygotowania do przetargu na wyłonienie wykonawcy.

[ZT]20649[/ZT]

[ZT]20074[/ZT]

[ZT]3437[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE