Reklama

Nie musieli, ale pomogli. Gniazdo szerszeni usunięte [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Nie musieli, ale pomogli. Gniazdo szerszeni usunięte [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od kilku lat usuwanie gniazd owadów z prywatnych posesji nie należy do obowiązków strażaków. Nie jest jednak żadną tajemnicą, że kto jak kto, ale oni pomocy nie odmawiają.

Od kilku lat usuwanie gniazd owadów z prywatnych posesji nie należy do obowiązków strażaków. Nie jest jednak żadną tajemnicą, że kto jak kto, ale oni pomocy nie odmawiają. 

Usuwanie gniazd owadów, zwłaszcza szerszeni, do najbezpieczniejszych zajęć z pewnością nie należy. Strażacy owszem, mają obowiązek interweniować, ale tylko w przypadku budynków użyteczności publicznej. 

O pomoc do strażaków z OSP Nowego Duninowa zgłosiła się mieszkanka i nie zawiodła się. W sobotni wieczór druhowie interweniowali

- Gniazdo owadów znajdowało się w kominie domu jednorodzinnego w miejscowości Lipianki (gmina Nowy Duninów), którego mieszkanka jest uczulona i ukąszenie mogłoby się skończyć bardzo źle - napisali strażacy. 

Ukąszenie owadów, zwłaszcza szerszeni, może być niebezpieczne dla człowieka. Szczególnie narażone są osoby uczulone - w tym wypadku ukąszenie w rejonie gardła może zakończyć się nawet śmiercią. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE