Reklama

"Nie damy się zatruć!". Bomba tyka, a w jej cieniu polityka

Opublikowano:
Autor:

"Nie damy się zatruć!". Bomba tyka, a w jej cieniu polityka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Temat toksycznych odpadów składowanych niedaleko Płocka nie schodzi z tapetu. Burmistrz Gostynina podjął decyzję o zabezpieczeniu w budżecie miejskim 1,5 mln zł na utylizację chemikaliów, co wywołało falę krytyki ze strony opozycji. IdG nie zgadza się bowiem, by to miasto ponosiło koszty usunięcia toksyn. Z drugiej strony, mieszkańcy domagają się niezwłocznego podjęcia działań, czego przejawem jest pikieta pod posesją przy ul. Ziejkowej, którą zaplanowano na 23 czerwca.

Temat toksycznych odpadów składowanych niedaleko Płocka nie schodzi z tapetu. Burmistrz Gostynina podjął decyzję o zabezpieczeniu w budżecie miejskim 1,5 mln zł na utylizację chemikaliów, co wywołało falę krytyki ze strony opozycji. IdG nie zgadza się bowiem, by to miasto ponosiło koszty usunięcia toksyn. Z drugiej strony, mieszkańcy domagają się niezwłocznego podjęcia działań, czego przejawem jest pikieta pod posesją przy ul. Ziejkowej, którą zaplanowano na 23 czerwca. 

O sprawie pisaliśmy już na łamach naszego portalu.

[ZT]19242[/ZT]

Burmistrz przygotował i przedstawił radnym projekt uchwały zmieniającej budżet miasta na ten rok. Paweł Kalinowski przewiduje zabezpieczenie 1,54 mln zł na usunięcie odpadów z posesji ul. Ziejkowej, co odbyć miałoby się kosztem innych inwestycji miejskich. Na odzew Inicjatywy dla Gostynina nie trzeba było długo czekać. 

- Nie zgadzam się, aby zabierać nasze miejskie pieniądze zaplanowane na inwestycje (1,5 mln zł) i zapłacić nimi za utylizację odpadów z działki na ul. Ziejkowej. Burmistrz powinien szukać innych możliwości sfinansowania, a nie zabierać nam mieszkańcom. To się są nasze śmieci - peroruje na portalach społecznościowych Agnieszka Korajczyk-Szyperska.

 Tymczasem mieszkańcy żądają jak najszybszego pozbycia się tykającej bomby. 23 czerwca w godzinach 18:00 - 20:00 odbyć ma się pikieta w tej sprawie. 

- Zapraszamy mieszkańców Gostynina na Pikietę związaną z ze składowanymi Chemikaliami które zagrażają życiu naszych rodzin ! Spotykamy się pod Urzędem Miasta ul.Rynek 26 o godzinie 18 i ruszamy na ul. Ziejkową tam gdzie składowisko ma miejsce na posesji Krzysztofa.P ! Zapraszamy Media .Nie bądź Obojętny twoja rodzina też może ucierpieć !  - pisze organizator akcji, Dariusz Szymański. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE