Reklama

Reklama

Nazwa dla obwodnicy. Dwie propozycje

Opublikowano: 9 grudnia 2014 14:20
Autor:

Nazwa dla obwodnicy. Dwie propozycje - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Podolszyc Północ wyszli z inicjatywą nadania łącznikowi między rondem Wojska Polskiego a Boryszewem imienia ks. inf. Stanisława Figielskiego. Jednak rok wcześniej nazwę dla obwodnicy wymyślił przewodniczący rady miasta, który chciał, by patronował jej Tadeusz Mazowiecki…

Reklama

Mieszkańcy Podolszyc Północ wyszli z inicjatywą nadania łącznikowi między rondem Wojska Polskiego a Boryszewem imienia ks. inf. Stanisława Figielskiego. Jednak rok wcześniej nazwę dla obwodnicy wymyślił przewodniczący rady miasta, który chciał, by patronował jej Tadeusz Mazowiecki…

O pomyśle płocczan z Podolszyc Północ mówił w niedzielę proboszcz tamtejszej parafii ks. Grzegorz Dobrzeniecki. W rozmowie z nami administrator parafii na Podolszycach i Zielonym Jarze zastrzega, że nie jest to inicjatywa parafii, ale grupy osób, które przyszły przed mszą i poprosiły o ogłoszenie takich zamiarów parafianom. - Mieszkańcy Płocka wyszli z propozycją, by nadać nowo wybudowanej drodze imię ks. infułata Stanisława Aleksandra Figielskiego - potwierdza ks. Dobrzeniecki.

Zdaniem inicjatorów, nazwa zgrabnie nawiązywałaby do biegnącej tam Trasy ks. Jerzego Popiełuszki, a ks. Figielski, administrator diecezji płockiej po uwięzieniu i zamęczeniu abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego, a także wieloletni proboszcz fary i wikariusz generalny, zasługuje na upamiętnienie w ten sposób.

Pomysłowi przyklasnęli radni osiedlowi. - Potwierdzam, że pozytywnie zaopiniowaliśmy projekt nadania łącznikowi takiej nazwy - mówi Bogdan Kurczyński, przewodniczący zarządu rady osiedla Podolszyce Północ.

Sęk w tym, że... już ponad rok temu wymyślono nazwę dla łącznika. Jak pisaliśmy wówczas, z propozycją nadania nowo budowanemu łącznikowi imienia zmarłego niedługo wcześniej Tadeusza Mazowieckiego wyszedł wówczas przewodniczący rady miasta Artur Jaroszewski.

Rada osiedla nie miała pojęcia o Mazowieckim jako patronie ulicy. - Nie wiedzieliśmy o tym, przedstawię ten problem na najbliższym posiedzeniu rady osiedla  - zapowiada Bogdan Kurczyński.

Tymczasem Ratusz nic nie wie o tej drugiej propozycji, bo żaden wniosek na razie nie wpłynął.  Urzędnicy znają więc tylko pomysł Artura Jaroszewskiego, który wpłynął 4 listopada ub. roku.  - Zespół ds. nazewnictwa ulic na posiedzeniu  w dniu 17 grudnia 2013 r. pozytywnie rozpatrzył propozycję nadania drodze między Rondem Wojska Polskiego a ul. Otolińską imienia Tadeusza Mazowieckiego.

Ostateczną decyzję podejmie rada miasta.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (15)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.