Reklama

Nawałnica połamała drzewa, zerwała linie

Opublikowano:
Autor:

Nawałnica połamała drzewa, zerwała linie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pełne ręce roboty mają strażacy po potężnej nawałnicy, która wczesnym popołudniem przeszła nad Płockiem. Najpoważniejsze skutki burzy i wichury to połamane drzewa i zerwane linie energetyczne. Bez prądu są dwa płockie osiedla i miejscowości w gminie Słupno.

Pełne ręce roboty mają strażacy po potężnej nawałnicy, która wczesnym popołudniem przeszła nad Płockiem. Najpoważniejsze skutki burzy i wichury to połamane drzewa i zerwane linie energetyczne. Bez prądu są dwa płockie osiedla i miejscowości w gminie Słupno. 

Jak informuje rzecznik płockiej straży pożarnej, Edward Mysera, zaraz po burzy z wichurą, która rozszalała się nad Płockiem, strażacy otrzymali kilkadziesiąt zgłoszeń dotyczących sytuacji o różnym stopniu zagrożenia. Większość z nich dotyczy połamanych drzew, które przewróciły się na jezdnię lub na zaparkowane w centrum Płocka samochody (m.in. na Chopina), a także zerwanych linii energetycznych.

- W tej chwili z akcję usuwania skutków nawałnicy zaangażowane są wszystkie jednostki ochotniczych straży pożarnych oraz strażacy z Państwowej Straży Pożarnej - mówi Edward Mysera. - Apelujemy do mieszkańców, by z cierpliwością czekali na realizację zgłoszeń.

W wyniku burzy prądu nie ma w Imielnicy i Borowiczkach, a w powiecie - w Borowiczkach Pieńkach, Rydzynie, Bielinie, Liszynie, Wykowie, Słupnie i Białobrzegach. Łącznie w tych miejscach odnotowano do tej pory 65 awarii.  

Zakład energetyczny zapowiada, że z awariami w Płocku powinien sobie poradzić do godz. 16.30, a w powiecie - przewidywany czas przywrócenia zasilania to godz. 20.00.

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w Nowym Reczynie w gminie Bodzanów. W wyniku nawałnicy na samochód przewróciło się drzewo. - Wiemy, że dwie osoby podróżujące samochodem zostały ranne i trafiły do szpitala  - wstępne ustalenia z miejsca wypadku przekazał rzecznik straży pożarnej, Edward Mysera.

Na zdjęciach: drzewa zwalone na Norbertańskiej i Powstańców Styczniowych, fot. Czytelnik

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE