Reklama

Nauczycielka z SP nr 3 druga na Mazowszu. 1500 zł nagrody

Opublikowano:
Autor:

Nauczycielka z SP nr 3 druga na Mazowszu. 1500 zł nagrody - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 42 nauczycieli, 35 scenariuszy i 15 najlepszych prac to bilans tegorocznej edycji konkursu „Lekcje o Mazowszu” organizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego i Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

42 nauczycieli, 35 scenariuszy i 15 najlepszych prac to bilans tegorocznej edycji konkursu „Lekcje o Mazowszu” organizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego i Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

To już trzecia edycja konkursu, obecna zbiegła się w czasie z 20. rocznicą utworzenia województwa mazowieckiego, dlatego też tematem przewodnim naukowej rywalizacji było społeczeństwo Mazowsza. Zadaniem uczestników było stworzenie scenariusza lekcji szkolnej, której tematem będą mieszkańcy naszego regionu, a wśród nich bardziej lub mniej znane postacie związane z historią Mazowsza, organizacje czy grupy społeczne. 

- Wśród poruszanych w lekcjach zagadnień znalazły się tu lekcje o Ludwiku Krasińskim i jego córce Marii Ludwice Czartoryskiej, podróże Mazowieckim Szlakiem Literackim, wybitni Mazowszanie, a także Kurpiowski Talent Show - informuje Marta Milewska, rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego.

Na konkurs wpłynęło 35 scenariuszy w trzech kategoriach: dla dzieci w wieku 7-9 lat, 10-14 lat oraz 15-18 lat. Autorami prac byli m.in. nauczyciele, emerytowani pedagodzy czy bibliotekarze. 14 prac pochodziło z subregionu warszawskiego, 7 z ostrołęckiego, 6 z ciechanowskiego, zaledwie 4 - z płockiego i 3 z siedleckiego, a jeden - z radomskiego. 

Spośród nadesłanych projektów komisja konkursowa wybrała 15 najlepszych. Każdy z nich oprócz nagrody pieniężnej, otrzymał jeszcze jedno wyróżnienie, którym jest publikacja w książce „Lekcje o Mazowszu”. 

- To już trzecie pokonkursowe wydawnictwo samorządu Mazowsza i MSCDN oraz doskonała pomoc dydaktyczna dla nauczycieli. Pedagodzy znajdą w niej 18 gotowych pomysłów na niekonwencjonalne i niezwykle interesujące zajęcia lekcyjne, bowiem oprócz 15 zwycięskich pozycji, znalazły się dodatkowe trzy rekomendowane przez komisję scenariusze - dodaje Marta Milewska. 

W kategorii opracowań dla dzieci w wieku 7-9 lat pierwsza nagroda przypadła reprezentantom Ostrołęki. Z kolei drugie miejsce uzyskał projekt  „Obóz Odkrywców – Mazowszanie Dzieciom” - Moniki Jabłońskiej z SP z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Płocku, Nagroda to 1 500 zł.

Natomiast w kategorii 10-14 lat trzecie miejsce za projekt „Kto mieszkał nad Wisłą? – QR kody w praktyce” zajęły Elżbieta Kaźmierska i Marzena Kowalska z SP nr 17 im. Tadeusza Kościuszki w Płocku. Nagroda wyniosła 1 000 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE