Reklama

Naturalne oleje zimnotłoczone: olejek pichtowy a olej z ostropestu

Opublikowano:
Autor:

Naturalne oleje zimnotłoczone: olejek pichtowy a olej z ostropestu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Oleje tłoczone na zimno, w odróżnieniu od olejów rafinowanych cechują się dobroczynnym wpływem na organizm i wydzielają przyjemny zapach. Mimo wyższej ceny wydają się oczywistym wyborem dla każdego, kto dba o swoje zdrowie. Informacji o olejach tłoczonych na zimno udziela sklep internetowy elite-product.com.

Oleje tłoczone na zimno, w odróżnieniu od olejów rafinowanych cechują się dobroczynnym wpływem na organizm i wydzielają przyjemny zapach. Mimo wyższej ceny wydają się oczywistym wyborem dla każdego, kto dba o swoje zdrowie. Informacji o olejach tłoczonych na zimno udziela sklep internetowy elite-product.com.

Wiele osób kupuje tańsze oleje rafinowane sugerując się wyłącznie ich korzystną ceną. Dodatkowo jeśli chcemy mieć spokojne sumienie jeśli chodzi o własne zdrowie decydujemy się na olej z pierwszego tłoczenia. Tymczasem to nie liczba tłoczeń decyduje o jakości produktu. Oleje rafinowane tym różnią się od naturalnych, że w wyniku intensywnej obróbki termicznej zostały dokładnie oczyszczone zarówno z substancji niekorzystnych, jak i tych, które mają na nasz organizm dobroczynny wpływ. Olej taki jest praktycznie pozbawiony smaku i zapachu, ma mocno zmieniony skład chemiczny i może powodować w naszym organizmie reakcje dalekie od pożądanych. Tymczasem istnieje świetna alternatywa, czyli oleje tłoczone na zimno.

Oleje tego typu są niestety droższe, ponieważ brak obróbki termicznej zdecydowanie zmniejsza wydajność tłoczenia. Są jednak warte swojej ceny - ich właściwości w stu procentach zrekompensują nam dodatkowy wydatek.

Oleje tłoczone na zimno są stosowane nie tylko w branży spożywczej. Np. olejek pichtowy wykorzystuje się jako dodatek do maści lub kąpieli. Substancja ta pomaga między innymi na dolegliwości stawów i skóry, a przy tym cechuje się przyjemnym, leśnym zapachem dzięki któremu wypoczynek w wannie stanie się bardziej efektywny.

Innym przykładem oleju o dobroczynnym wpływie na zdrowie może być olej z ostropestu. Można stosować go wewnętrznie (ma wówczas doskonały wpływ na działanie wątroby) lub zewnętrznie (wspomaga gojenie się ran). Niektórzy badacze twierdzą nawet, że dzięki olejowi z ostropestu da się spowolnić przyrost komórek nowotworowych.

Dobroczynnych olejów tłoczonych na zimno jest znacznie więcej. Możemy dobierać je pod kątem własnych preferencji zapachowych, czy dolegliwości na które pomagają. Oleje tłoczone na zimno to środek w stu procentach naturalny, dzięki któremu funkcjonowanie naszego organizmu nie zostanie w żaden sposób zakłócone.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE