Reklama

Narodowcy przerwali wykład o gender

Opublikowano:
Autor:

Narodowcy przerwali wykład o gender - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czwartkowy odczyt Liliany Tomaszewskiej na temat roli kobiet w społeczeństwie, jako przyczynek do dyskusji na temat gender, zakłóciło nagłe wtargnięcie dwóch młodych mężczyzn z dużym transparentem. Na lewym przedramieniu nosili zielone opaski, a na nich stylizowany symbol ręki dzierżącej miecz.

Czwartkowy odczyt Liliany Tomaszewskiej na temat roli kobiet w społeczeństwie, jako przyczynek do dyskusji na temat gender, zakłóciło nagłe wtargnięcie dwóch młodych mężczyzn z dużym transparentem. Na lewym przedramieniu nosili zielone opaski, a na nich stylizowany symbol ręki dzierżącej miecz.

Dr Liliana Tomaszewska, która na co dzień pracuje w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, wielokrotnie podejmując w swojej pracy naukowej zagadnienie sytuacji kobiet we współczesnym społeczeństwie, przedstawiała zgromadzonym w sali Towarzystwa Naukowego Płockiego wyniki swoich badań. Wykładowi w kameralnym gronie przysłuchiwało się m. in. kilku zainteresowanych tematem księży.

Ledwie zdążyła poruszyć zagadnienie gender, kiedy dwóch młodych mężczyzn z falangą na rękawach weszło do sali. Rozciągnęli transparent na samym końcu pomieszczenia, czym mocno utrudnili możliwość wejścia i wyjścia.

Jednocześnie oczy wszystkich zgromadzonych zwróciły się w stronę przedstawicieli Obozu Narodowo-Radykalnego. Na białym płótnie czarną farbą wypisali hasło „Nie dla gender”.

- No wiecie … - prelegentka dosłownie na chwilę przerwała wykład. A jednak zachowała zimną krew, jakby się spodziewała jakiegoś zajścia, i spokojnie referowała dalej. Panowie zachowywali się cicho.

Po co to wszystko? Otóż Obóz Narodowo-Radykalny, uznający za się kontynuatora przedwojennych tradycji ONR-u, uważa za konieczne odrodzenie narodowych i katolickich wartości w społeczeństwie i od dawna zwalcza tzw. lewacką propagandę, m.in. ideologię gender, która tym wartościom zagraża.

- Nic o tym nie wiem – odżegnał się od zajścia Norman Czarnecki, redaktor naczelny portalu Narodowcy.net oraz prezes Młodzieży Wszechpolskiej w Radomiu, która współpracuje m.in. z ONR-em w ramach Ruchu Narodowego. – Jednak to przykład na to, że Polacy nie godzą się na importowanie tego typu ideologii. Z pewnością byli to płocczanie z narodowymi poglądami, które chcieli zaprezentować.

- Panowie przyszli w poszukiwaniu sensacji – ocenia z kolei w rozmowie z nami Liliana Tomaszewska. – Mój wykład wcale nie był szczególnie sensacyjny. Ponieśli porażkę. Zabrakło im zwyczajnie przygotowania – mówiła. – W miejscach pokroju Towarzystwa Naukowego Płockiego powinny padać argumenty naukowe, a nie pytania o to, dlaczego kobiety nie garną się do łopaty. Żałuję tylko, że nie zdążyłam zapytać się, z jakich źródeł czerpią wiedzę odnośnie gender. W końcu to młodzi chłopcy, chciałam z nimi porozmawiać w taki sposób, jak robi to matka z synem, ale niestety wcześniej wyszli. Wiem tylko tyle, że nie byli z Młodzieży Wszechpolskiej, przedstawili się jako ONR.

Skąd pomysł tematyki gender? – Dałam się sprowokować księdzu Ireneuszowi Mroczkowskiemu z TNP, który utrzymywał, że temat jest nośny i dzięki temu przyjdzie sporo osób – przyznała w rozmowie. – Zapytałam go, czy w takim razie zapewni mi ochronę, ale on był absolutnie pewien, że nic się nie stanie. A ja genderystką nie jestem. Wykorzystał instrumentalnie kobietę, ponieważ, jak się później okazało, sam pisze książkę o gender.

W Płocku szeroko rozumiany ruch narodowy jest na razie w powijakach, ale powoli się rodzi. Płocki ONR rekrutuje nowych członków. Od kilku miesięcy działa nawet ich fanpage na Facebooku z hasłem  „Nigdy z komuną nie będziem w aliansach”.


Fot. Portal Płock

O gender pisaliśmy też tutaj:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE