Reklama

Najpopularniejsze nazwiska. A w Płocku?

Opublikowano:
Autor:

Najpopularniejsze nazwiska. A w Płocku? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowak, Kowalski, Wiśniewski - to najpopularniejsze nazwiska w Polsce. W Płocku zdecydowanie biją je na głowie panie i panowie Lewandowscy.

Nowak, Kowalski, Wiśniewski - to najpopularniejsze nazwiska w Polsce. W Płocku zdecydowanie biją je na głowie panie i panowie Lewandowscy.

Po najczęściej nadawanych przez Polaków imionach, przyszedł czas  na nazwiska. Ministerstwo spraw wewnętrznych ogłosiło listę stu najpopularniejszych nazwisk Polaków według stanu na 17 stycznia 2015 roku.

Wygląda na to, że wyrażenie „statystyczny Kowalski” powinno zostać zmienione na „statystyczny Nowak”, bo w Polsce najwięcej osób ma w dowodzie wpisane właśnie nazwisko Nowak - blisko 140 tys. pań i tyluż panów. Długo, długo za nimi znaleźli się Kowalscy (ponad 89 tys. pań Kowalskich i 88 tys. panów Kowalskich) oraz Wiśniewscy (ponad 70 tys. pań i ponad 69 tys. panów).  Na czwartym miejscu znaleźli się Wójcikowie - to nazwisko nosi ponad 63,5 tys. pań i bisko 63 tys. panów.

Kolejne popularne nazwiska to: Kowalczyk, Kamiński, Lewandowski, Dąbrowski, Zieliński. W naszym kraju mieszka także sporo Szymańskich, Woźniaków, Kozłowskich, Jankowskich, Wojciechowskich. Kwiatkowskich, Mazurów, Krawczyków, Piotrowskich, Grabowskich, Pawłowskich, Michalskich, Zająców, Królów, Nowakowskich.

Na końcu listy 100 najpopularniejszych nazwisk znaleźli się Polacy o nazwisku Andrzejewski, Kaczmarczyk, Błaszczak, Cieślak, Górecka, Borowski, Mróz czy Brzeziński.

Jak jest w Płocku? Czy najczęstsze nazwiska płocczan pokrywają się z tymi w kraju? Jak informuje Małgorzata Palusińska z biura prasowego Ratusza, nie do końca. Otóż w Płocku nie królują ani Nowakowie, ani Kowalscy ani Wiśniewscy - wyprzedzają ich Lewandowscy. Pań Lewandowskich naliczono 1296, a panów o tym nazwisku - 673.  Kolejni są Wiśniewscy - Wiśniewska nazywa się 1070 płocczanek, a Wiśniewski - 543 płocczan. Nazwisko Kowalska noszą 874 panie, a Kowalski - 470 panów. Na tym tle Nowakowie wypadają najmniej licznie - są 435 panie o tym nazwisku i 235 panów.

Przypomnijmy, że najczęstsze imiona w Płocku 2014 r. to Jakub i Lena. Znacie jakiegoś Kubę Lewandowskiego albo Lenę Lewandowską?

Czytaj też:

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE