To zmiana (i kwota) ważna dla bardzo dużej grupy osób, ponieważ w 2025 roku w Polsce płacę minimalną będzie otrzymywać aż ponad 3,1 mln osób.
Przy obecnych kosztach utrzymania, rosnących cenach w sklepach i stawkach za energię elektryczną, ogrzewanie itd. minimalna - choć rosnąca w ostatnich latach znacząco - może nie robić wrażenia.
Ale z drugiej strony jest sporo płocczan, którzy nie mają nawet takiej posady. Z najnowszych danych Miejskiego Urzędu Pracy wynika, że w Płocku jest 2973 bezrobotnych. Kobiety stanowią niemal 60 proc.
W listopadzie br. przybyło wprawdzie zaledwie 3 bezrobotnych, ale bardzo duża grupa nie może znaleźć posady bardzo długo: 360 osób od ponad roku i ponad 850 płocczan od ponad dwóch lat!
Nie bez znaczenia na płockim rynku pracy jest także wiek bezrobotnych. Obecnie posady nie ma ponad 200 młodych ludzi, którzy nie ukończyli 24 lat. Patrząc na ogłoszenia, dość często pojawiają się propozycje etatu na budowie czy w placówce handlowej. Pytanie więc - nie mogą pracować, czy nie chcą (za najniższą krajową)?
Nie do pozazdroszczenia jest sytuacja osób znacznie starszych, które skończyły 55 lat. W Płocku aż ok. 540 z nich nie ma pracy.
Zastanawiające, że posady nie ma aż ponad 540 osób po studiach.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.