Reklama

Najlepsza droga w Polsce? Nasza! [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Najlepsza droga w Polsce? Nasza! [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocczanie odpowiedzieli na pytanie zadane przez Richarda Hammonda, prezentera z popularnego programu "Top gear". Na propozycję, by najlepszą drogą w Polsce uznać biegnącą wzdłuż Wisły trasę Płock-Włocławek, przystało już ponad 900 osób.

Płocczanie odpowiedzieli na pytanie zadane przez Richarda Hammonda, prezentera z popularnego programu "Top gear". Na propozycję, by najlepszą drogą w Polsce uznać biegnącą wzdłuż Wisły trasę Płock-Włocławek, przystało już ponad 900 osób.

Pytaniem brytyjskiego dziennikarza z popularnego magazynu motoryzacyjnego "Top Gear" zainteresowali się kibice administrujący profilem na Facebooku o nazwie "Płock 1920".  - Richard Hammond zadał pytanie o najlepszą drogę w Polsce, być może to niewinne pytanie, a być może to przygotowania do nakręcenia odcinka w Polsce - napisali na Facebooku. - Zamiast obrażać własną ojczyznę jak większość osób pod postem Richarda, prosimy o polubienie propozycji drogi Włocławek - Płock biegnącej wzdłuż Wisły. Mamy bowiem czym się pochwalić m.in. Most Solidarności w Płocku, zapora we Włocławku oraz cała trasa na wysokości tafli wody daje olbrzymie możliwości do nakręcenia ciekawych ujęć.

Faktycznie, pod zapytaniem prezentera programu "Top gear" zaroiło się od wyśmiewających polskie drogi komentarzy, wiele osób odpowiedziało wprost, że nie ma w naszym kraju żadnych dobrych dróg. Gdzieś nieśmiało ledwo dochodziły do głosu komentarze, że na uwagę zasługują Zakopianka czy droga na Hel ciągnąca się między morzem a zatoką, ale ginęły one w morzu niewybrednych żartów.

Dlatego płocczanie zmobilizowali siły - tak długo zachęcali, by klikać "Lubię to" pod propozycją nadwiślańskiej trasy z Płocka do Włocławka, aż post osiągnął tyle głosów, że znalazł się na samej górze i jest doskonale widoczny dla wszystkich czytających wpis.

- Wymagało to trochę czasu, aby przedrzeć się przez posty osób wyśmiewających się z naszych dróg, ale skoro były odcinki kręcone w Afryce czy Indiach, nie mamy powodu do wstydu - piszą pomysłodawcy Facebookowej akcji i proszą o kolejne "lajki". Minimum to tysiąc kliknięć, a wtedy... - Jeżeli tak się stanie, obiecujemy podjąć również inne starania poza Internetem, aby ekipa Top Gear przyjechała właśnie do Płocka - obiecują. - Niech Richard ma na uwadze, że jest w Polsce fajne miejsce do nakręcenia ujęć. Niech będzie to pokazanie na czym polega nowoczesny, lokalny patriotyzm.

Głosować można  tutaj:


Droga
Płock-Włocławek nad ranem spowita puchem szronu, fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock, i po południu, fot. Małgorzata Rostowska/Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE