Reklama

Najbogatszy senior jest z Mazowsza. Ile wynosi najwyższa i najniższa emerytura w Płocku?

Opublikowano:
Autor:

Najbogatszy senior jest z Mazowsza. Ile wynosi najwyższa i najniższa emerytura w Płocku? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Największe emerytury są pobierane w trzech województwach: śląskim, mazowieckim i wielkopolskim. Łącznie chodzi o 15 osób, które mogą liczyć na świadczenie powyżej 10 tys. zł brutto.

Największe emerytury są pobierane w trzech województwach: śląskim, mazowieckim i wielkopolskim. Łącznie chodzi o 15 osób, które mogą liczyć na świadczenie powyżej 10 tys. zł brutto.

W Polsce zaledwie 40 seniorów i seniorek pobiera emeryturę powyżej 10 tys. zł, w tym 5 na Mazowszu. Najwyższą kwotę otrzymuje mieszkaniec Warszawy. Co miesiąc - po przepracowaniu 57 lat - może liczyć na ponad 22,4 tys. zł. Na emeryturę przeszedł dopiero w wieku 81 lat.

- W ?obwarzanku? jest skromniej, ale też imponująco - twierdzi regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa mazowieckiego, Piotr Olewiński.

Biorąc pod uwagę odziały ZUS w Płocku, Radomiu i Siedlcach, największą emeryturę wypłaca urząd w Radomiu. Świadczenie w wysokości 14 063,64 zł brutto pobiera kobieta, która przeszła na emeryturę mając 73 lata, w tym aktywna zawodowo pozostała przez 55 lat, 4 miesiące i 10 dni.

Niewiele młodszy jest mężczyzna, któremu emeryturę wypłaca płocki oddział ZUS. Na emeryturę przeszedł w wieku 72 lat. Pracował niemal 51 lat (dokładnie 50 lat 11 miesięcy i 20 dni). Jego comiesięczny przelew z ZUS wynosi 13 182,84 zł.

Świadczenie poniżej 10 tys. zł, ale wciąż bardzo wysokie - na poziomie 9 920,17 zł - 65-letniemu mężczyźnie wypłaca oddział ZUS w Siedlcach. Mężczyzna pracował przez 42 lata.

Najskromniej

Zwróciliśmy się także o dane dla Mazowsza dla osób z najskromniejszą przyznaną emeryturą, co ma związek z niewielkim stażem pracy uwzględnionym przez ZUS. Świadczenie bywa tak małe, że nie wystarczy nawet na zwykłą bułkę w sklepie. Najmniejsze emerytury na Mazowszu pobierają kobiety, w tym ta najmniejsza przypada na płocki oddział ZUS. Kobieta - według danych z VII 2019 r. - otrzymała emeryturę zaledwie w wysokości... 0,27 zł. Jej staż pracy wyniósł jeden dzień. Natomiast zaledwie dwa dni wyniósł staż pracy u kobiety otrzymującej świadczenie z oddziału w Radomiu. Urząd uznał, że co miesiąc należy jej się 0,46 zł. 16 dni pracy - z takim stażem według I oddziału ZUS w Warszawie - można liczyć na 1,49 zł miesięcznie, z kolei III oddział ZUS w stolicy naliczył za 20 dni emeryturę w wysokości 0,36 zł, II odział za 27 dni - 0,36 zł. Odział w Siedlcach przyznał mieszkance świadczenie wynoszące 1,15 zł. Zaliczono jej 3 miesiące pracy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE