Reklama

Naftoremont-Naftobudowa i Politechnika będą współpracować

Opublikowano:
Autor:

Naftoremont-Naftobudowa i Politechnika będą współpracować - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocka filia Politechniki Warszawskiej i spółka Naftoremont-Naftobudowa zawarły porozumienie dotyczące współpracy. Celem jest wykorzystania potencjału naukowego i bazy badawczej uczelni przy jednoczesnym wsparciu ze strony spółki.

Płocka filia Politechniki Warszawskiej i spółka Naftoremont-Naftobudowa zawarły porozumienie dotyczące  współpracy. Celem jest wykorzystania potencjału naukowego i bazy badawczej uczelni przy jednoczesnym wsparciu ze strony spółki.

W piątek w gmachu Politechniki w Płocku porozumienie podpisali prorektor ds. Filii w Płocku prof. Janusz Zieliński oraz prezes Naftoremontu-Naftobudowy Mirosław Miśkiewicz i członek zarządu jej firmy Tomasz Stefaniak.

Na czym ma polegać współpraca? Chodzi o to, by potencjał i baza Politechniki mogły być wykorzystane w działalności firmy. W zamian uczelnia mogłaby liczyć na wsparcie działalności naukowej i dydaktycznej, co pozwoliłoby osiągnąć najwyższy poziom nauczania i kształcenia.

Jak informuje Monika Rutkowska-Ryciak z Biura Karier płockiej filii Politechniki, współpraca obejmować będzie kilka obszarów. Obejmuje ona pobudzanie aktywności innowacyjnej, doskonalenie zawodowe kadry oraz transfer wiedzy do praktyki gospodarczej, Chodzi także o wzbogacenie procesu dydaktycznego studentów o praktyczne aspekty, m.in. prefabrykację i montaż kompletnych urządzeń, instalację urządzeń przemysłowych oraz zagadnienia inżynierii materiałowej, Zaplanowano także promocję osiągnięć w obszarze nauki, wdrożeń i innowacji.

Naftoremont-Naftobudowa należy do Grupy Kapitałowej Polimex Mostostal. Świadczy usługi remontowe, modernizacyjne i inwestycyjne dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego, chemicznego i gazowniczego. Prowadzi też prace w branży mechanicznej, antykorozyjnej i izolacyjnej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE