Reklama

Na Winiarach szerzy się wirus. Atakuje dzieci

Opublikowano:
Autor:

Na Winiarach szerzy się wirus. Atakuje dzieci  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na drzwiach oddziałów w szpitalu na Winiarach pojawiła się kartka z informacją o szerzącym się wirusie RSV. Placówka ograniczyła odwiedziny.

Na drzwiach oddziałów w szpitalu na Winiarach pojawiła się kartka z informacją o szerzącym się wirusie RSV. Placówka ograniczyła odwiedziny. 

Informacja pojawiła się jednej z grup na Facebooku. Na drzwiach oddziału dziecięcego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Marcina Kacprzaka wywieszona została kartka z ogłoszeniem o ograniczeniu odwiedzin u chorych. Przy łóżku przebywać może tylko jedna osoba, zabrania się odwiedzin przez dzieci, które nie ukończyły 14 lat. 

Dlaczego? Na oddziale odnotowano zwiększoną zachorowalność na infekcje wirusem RSV. Wirus najczęściej atakuje małe dzieci, najbardziej narażone są noworodki niekarmione piersią, z małą masą urodzeniową, wrodzonymi wadami serca czy niedoborami układu odpornościowego.

Wirus RSV może powodować zapalenie płuc i oskrzelików, czasami tchawicy i oskrzeli. Głównym objawem jest kaszel. Powikłaniem może być zapalenie ucha środkowego, a nawet serca. Leczenie polega na utrzymywaniu odpowiedniej ciepłoty ciała oraz przyjmowaniu płynów. 

Wysłaliśmy do szpitala pytania w tej sprawie. Czekamy na odpowiedź placówki. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE