Reklama

Na Tumach poczytają sobie Fredrę

Opublikowano:
Autor:

Na Tumach poczytają sobie Fredrę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podwieczorek u Hrabiego to niezwykła inicjatywa Książnicy Płockiej nawiązująca do akcji „Narodowe czytanie” zainicjowanej w 2012 roku przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Podwieczorek u Hrabiego to niezwykła inicjatywa Książnicy Płockiej nawiązująca do akcji „Narodowe czytanie” zainicjowanej w 2012 roku przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Jeżeli komuś uda się wyszperać w domowej biblioteczce jakiś utwór Aleksandra Fredry, będzie mógł się pochwalić nim przed uczestnikami Podwieczorka u Hrabiego, zaplanowanego na sobotę 7 września. Jeśli pogoda dopisze, „Podwieczorek” odbędzie się na skwerze przy pomniku Ludwika Krzywickiego między 15 a 18. W razie niepogody uczestnicy spotkają się w amfiteatrze.

„Narodowe czytanie” ma służyć popularyzowaniu czytelnictwa, a jednocześnie uświadomieniu, że dbałość o piękno języka polskiego jest obowiązkiem każdego z nas. Ponadczasowe dzieła Aleksandra Hrabiego Fredry, wśród których są m. in. wspaniałe komedie „Zemsta” i „Śluby panieńskie”; bajki „Paweł i Gaweł” oraz „Małpa w kąpieli”, nadają się do tego wręcz idealnie.

Dlatego warto w sobotnie popołudnie wybrać się na skwer przy pomniku L. Krzywickiego i w nietypowej scenerii posłuchać utworów wybitnego autora.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE