Reklama

Na przystankach umieszczają kody QR. To ułatwienie dla pasażerow

Opublikowano:
Autor:

Na przystankach umieszczają kody QR. To ułatwienie dla pasażerow - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Chcesz wiedzieć za ile minut faktycznie przyjedzie autobus? Jest taka możliwość. Wystarczy telefon komórkowy z aplikacją do skanowania kodów.

Chcesz wiedzieć za ile minut faktycznie przyjedzie autobus? W dodatku na przystanku, na którym się znajdujesz, nie ma tablicy dynamicznej informacji pasażerskiej. Aby zobaczyć, ile minut przyjdzie poczekać wystarczy skorzystać z telefonu komórkowego z aplikacją do skanowania kodów.

Trwa umieszczanie kodów QR, które mają ułatwić pasażerom rozeznanie o rzeczywistym czasie przyjazdu autobusu na przystanek, na którym czekamy. Takie rozwiązanie praktykowane jest w innych miastach.

- W ten sposób wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom pasażerów - mówi rzeczniczka prasowa Komunikacji Miejskiej, Kinga Wochowska.

Tablice dynamicznej informacji pasażerskiej znajdują się na najbardziej obleganych przystankach (i niekoniecznie zawsze działają), w dodatku są drogie. Alternatywą mogą okazać się kody QR, które są stopniowo umieszczane na przystankach autobusowych (zarówno na tych w Płocku, jak i poza miastem). Dzięki nim możemy mieć odpowiednik takiej tablicy w telefonie. Wystarczy posiadać smartfon z zainstalowaną jakąkolwiek aplikacją do skanowania kodów. Dany kod przypisany jest do konkretnego przystanku. Po zeskanowaniu indywidualnego kodu poznamy rzeczywistą godzinę przyjazdu autobusu, na który czekamy.

Gdyby ktoś korzystał z aplikacji myBus, wówczas wystarczy wejść w zakładkę "Kody QR" i zeskanować kod. Powinien automatycznie otworzyć się podgląd odjazdów autobusów z tego przystanku.

Fot. Karolina Burzyńska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE