Reklama

Na liczniku ponad 60 km/h. I stracisz prawo jazdy?

Opublikowano:
Autor:

Na liczniku ponad 60 km/h. I stracisz prawo jazdy?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wydaje się to nieprawdopodobne, ale jeśli pomysły Ministerstwa Sprawiedliwości wejdą w życie, to będzie dochodzić do niemal absurdalnych sytuacji, że kierowca może stracić dokument - w pewnej sytuacji - już jadąc 61 km/h.

Wydaje się to nieprawdopodobne, ale jeśli pomysły Ministerstwa Sprawiedliwości wejdą w życie, to będzie dochodzić do niemal absurdalnych sytuacji, że kierowca może stracić dokument - w pewnej sytuacji - już jadąc 61 km/h.

Obecnie przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy. W skali kraju dokument straciło w tym roku (do końca wakacji) aż ok. 45 tys. osób! To o 36 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2019 r. Sporo pracy w tym zakresie miała "drogówka" także w rejonie Płocka, Sierpca i Gostynina.

Ministerstwo Infrastruktury chciałoby, aby zatrzymywano prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h także poza terenem zabudowanym (czyli np. 141 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje 90 km/h). 

Projekty ustaw, które powstały Ministerstwie Infrastruktury, są w fazie konsultacji. Budzą różne reakcje i opinie. Np. Ministerstwo Sprawiedliwości proponuje, by na autostradach zabierać prawa jazdy osobom, jadącym powyżej 280 km/h, a poza terenem zabudowanym – powyżej 180 km/h. Czyli sugeruje, że podróż z prędkością 100 proc. wyższą od dopuszczalnej miałaby kończyć się utratą "prawka" na 3 miesiące. 

Ale jeśli taka zasada stanie się ogólna, generalna, to np. na odcinkach (także w miastach), gdzie z różnych przyczyn ograniczenie wynosi 30 km/h, jadący z prędkością - przyznajmy, że niedopuszczalną, ale też nie kosmiczną - 61 km/h, straci uprawnienia...
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE