Reklama

Na co warto zwracać uwagę wybierając biuro rachunkowe? Podpowiadamy

Opublikowano:
Autor:

Na co warto zwracać uwagę wybierając biuro rachunkowe? Podpowiadamy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Złożoność i zmienność przepisów podatkowych sprawia, że zlecanie księgowości firmom zewnętrznym jest rozwiązaniem stosowanym coraz częściej i to nie tylko przez najmniejszych przedsiębiorców. Ogromne zapotrzebowanie sprawiło jednak, że rynkowa oferta także nie jest mała. Zadania, jakie zechcemy zlecić biuru rachunkowemu nie są tymczasem błahe, toteż do jego wyboru warto podchodzić z należytą rozwagą.

Złożoność i zmienność przepisów podatkowych sprawia, że zlecanie księgowości firmom zewnętrznym jest rozwiązaniem stosowanym coraz częściej i to nie tylko przez najmniejszych przedsiębiorców. Ogromne zapotrzebowanie sprawiło jednak, że rynkowa oferta także nie jest mała. Zadania, jakie zechcemy zlecić biuru rachunkowemu nie są tymczasem błahe, toteż do jego wyboru warto podchodzić z należytą rozwagą.

Przede wszystkim kompetencje pracowników

Najważniejsze są oczywiście kwalifikacje konkretnego zespołu. Od 2014 roku nie istnieje już wymóg posiadania certyfikatu księgowego wydawanego danemu specjaliście przez Ministerstwo Finansów – jeśli jednak pracownicy danego biura takowe posiadają, to znakomicie. Pomocnych wskazówek w tym zakresie jest jednak więcej. Przede wszystkim doświadczenie – wobec podmiotu funkcjonującego na rynku już dłuższy czas możemy pozwolić sobie na dużo większe zaufanie niż tych, które dopiero rozpoczęły działalność. Jego pracownicy z pewnością zdążyli się już zetknąć z bardzo różnorodnymi przypadkami, więc przy każdym kolejnym łatwiej im będzie rozwiązywać związane z nim problemy w krótkim czasie. Istotną podpowiedzią będzie także zakres świadczonych usług – im szerszy, tym lepiej, co zwolni nas z konieczności szukania pomocy dodatkowych fachowców. W tej dziedzinie ich rozwój nie kończy się tak naprawdę nigdy – trzeba być na bieżąco choćby ze zmieniającymi się przepisami. Dlatego, obok szerokiego doświadczenia, każdy kolejny kurs i szkolenie także dobrze o nich świadczy. Biuro rachunkowe  powinno móc wspomóc nas, jeśli jest taka potrzeba, radą, a nie wyłącznie obsługiwać formalności.

Bezpieczeństwo i sprawny kontakt to ważne aspekty

Jednym z nieodzownych warunków prowadzenia działalności w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych jest posiadanie polisy OC, która ochroni nas na wypadek ewentualnych błędów popełnionych przez biuro. Warto więc nie tylko to zweryfikować, ale ustalić jaka jest kwota wykupionego przez nie ubezpieczenia, a także w jakim zakresie zwiększa ono nasze bezpieczeństwo.

Współpraca z biurem rachunkowym wymaga nieustannego przesyłania wrażliwych danych dotyczących w zasadzie wszystkich istotnych aspektów funkcjonowania przedsiębiorstwa, włącznie z kadrami. Warto więc ustalić jakie rozwiązania zostały wdrożone w zakresie ich ochrony. Kolejna sprawa to sprawny kontakt, który pozwoli uprościć każde zadanie i szybko przekazać czy uzyskać niezbędne informacje. Znakomitym rozwiązaniem jest platforma informatyczna, jaką dysponuje np. biuro rachunkowe Codex. Oczywiście narzędzie tego rodzaju, poza tym, że powinno zapewniać wygodę, musi być przygotowane w sposób podporządkowany najsurowszym wymogom dotyczącym bezpieczeństwa.

Ponadto zawsze cenne będą wszelkie opinie ze strony tych, którzy już mieli okazję z usług danego podmiotu korzystać. Poświęcenie na wybór biura odpowiedniej ilości czasu to ważna rzecz, pozwalająca zaoszczędzić w przyszłości dużo większą jego ilość. Przede wszystkim jednak na spokojne poświęcenie się własnej działalności, bez obaw o prowadzone rozliczenia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE