Reklama

Na co 3 mln? Muszla koncertowa w parku

Opublikowano:
Autor:

Na co 3 mln? Muszla koncertowa w parku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Może nie musi to być od razu muszla i kino letnie na 2 tysiące miejsc jak te na Brooklynie, ale Podolszycom na pewno przyda się muszla koncertowa, w której latem mogłyby odbywać się występy, spektakle, kino letnie - przekonuje 37-letni Marcin Marzec, szef stowarzyszenia Podolszyce.

Może nie musi to być od razu muszla i kino letnie na 2 tysiące miejsc jak te na Brooklynie, ale Podolszycom na pewno przyda się muszla koncertowa, w której latem mogłyby odbywać się występy, spektakle, kino letnie - przekonuje 37-letni Marcin Marzec, szef stowarzyszenia Podolszyce.

Wielofunkcyjna muszla koncertowa z możliwością zorganizowania kina letniego w parku na Podolszycach Północ to drugi z 10 najlepiej ocenionych przez zespół ds. budżetu obywatelskiego projektów. Jej budowę zaproponowało stowarzyszenie Podolszyce. Inspiracją była m.in. muszla koncertowa w Prospect Park na nowojorskim Brooklynie i tamtejsze kino plenerowe na 2 tysiące miejsc. - To byłby kolejny etap rozwoju osiedla pełnego galerii handlowych, tym razem w stronę kultury i rozrywki - uważa Marcin Marzec, prezes stowarzyszenia Podolszyce. - O tym, że taka muszla bardzo by się tutaj przydała, pokazał choćby organizowany w zeszłym roku festiwal folklorystyczny.

Mieszkańcy już teraz zasypują go pomysłami, jak taka budowla miałaby wyglądać. Jedni proponują, by była wykonana z materiałów ekologicznych, zasilana światłem słonecznym, inni, by miejsca do siedzenia były demontowane (można by je chować pod scenę) i w razie potrzeby publiczność mogłaby słuchać koncertów czy oglądać przedstawienia, rozsiadłszy się na rozłożonych na trawie kocach. Jeszcze inni zachęcają, by zaprojektować muszlę z możliwością późniejszego zadaszenia obiektu, by mógł służyć nie tylko latem albo by zastosować system nagłośnienia, który byłby jak najmniej uciążliwy dla mieszkańców okolicznych bloków. Pomysłów jest całe mnóstwo. - I bardzo dobrze, o to właśnie chodziło - z zadowoleniem mówi Marcin Marzec i wskazuje, że projekt zgłoszony do budżetu obywatelskiego zakłada również włączenie mieszkańców w „proces projektowania przestrzeni publicznej”. - Chodzi o to, żeby mieszkańcy mieli wpływ na to, co się dzieje tuż pod ich nosem.

Ratusz ocenia, że budowa muszli koncertowej w tym miejscu pochłonęłaby od 700 tys. zł do 1,6 mln zł.

Przypomnijmy - ostateczne głosowanie odbędzie się od 8 do 14 kwietnia, zwycięski projekt lub projekty poznamy 17 kwietnia. Głosować na trzy pomysły może każdy pełnoletni mieszkaniec Płocka mający czynne prawo wyborcze . W kolejnym odcinku cyklu napiszemy o pomyśle Konrada Kozłowskiego, który chciałby na Międzytorzu zbudować parking na ok. 100 miejsc postojowych.

Na zdjęciach scena ustawiona w parku na Podolszycach podczas Nadwiślańskiego Festiwalu Folklorystycznego, fot. Portal Płock

Czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE