Reklama

Na cmentarzach bez mszy i procesji. Jest rozporządzenie w sprawie 1 listopada

Opublikowano:
Autor:

Na cmentarzach bez mszy i procesji. Jest rozporządzenie w sprawie 1 listopada - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Biskup Płocki wydał zarządzenie dotyczące dnia Wszystkich Świętych. W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w niedzielę, 1 listopada, na płockich nekropoliach nie odbędą się coroczne, tradycyjne uroczystości nabożeństw i procesji.

Biskup Płocki wydał zarządzenie dotyczące dnia Wszystkich Świętych. W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w niedzielę, 1 listopada, na płockich nekropoliach nie odbędą się coroczne, tradycyjne uroczystości nabożeństw i procesji. 

W dniu Wszystkich Świętych na terenie Diecezji Płockiej odwołają zostaną wszelkie tradycyjne celebracje, które w tym czasie odbywają się na cmentarzach. To efekt obowiązujących w Polsce obostrzeń.

- Mając na uwadze ogłoszone w całym kraju ograniczenia związane z coraz trudniejszą sytuacją epidemiczną, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wiernych, zgodnie z prośbą ks. arcybiskupa Stanisława Gądeckiego - Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, proszę duszpasterzy naszej diecezji, aby odwołali tradycyjne celebracje Mszy Świętych, nabożeństw i procesji na cmentarzach w uroczystość Wszystkich Świętych i w jej oktawę, a celebrowali je w kościołach, przy zachowaniu obowiązującego limitu wiernych - podał ks. Libera, Biskup Płocki.

Biskup zaapelował także do wszystkich wiernych. Prosi on o zachowanie reżimu sanitarnego podczas odwiedzania nekropolii oraz o rozłożenie wizyty na grobach bliskich na kilka dni.

- Zachęcam do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, rozkładając odwiedziny grobów bliskich na czas przed uroczystością Wszystkich Świętych i podczas jej oktawy. Nie zapominajmy o bezcennym darze modlitwy, a szczególnie Eucharystii ofiarowanej za naszych bliskich zmarłych. Dlatego zachęcam do uczestnictwa w niej także w dni powszednie, z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych - przekonywał biskup Libera.

Przypomnijmy również, że w związku z panującą sytuacją epidemiologiczną, Biskup Płocki udzielił dyspensy wszystkim wiernym na terenie Diecezji Płockiej od uczestnictwa w Mszy Świętej.

[ZT]26714[/ZT]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE