Reklama

Muzyka przedwojenna podczas Vistula Folk Festival

Opublikowano:
Autor:

Muzyka przedwojenna podczas Vistula Folk Festival - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Za niecałe trzy tygodnie rozpocznie się siódma edycja Vistula Folk Festival. Podczas sześciodniowej imprezy w Płocku wystąpią zespoły z takich krajów jak Ukraina, Brazylia, RPA, Polska czy Węgry. W ramach festiwalu odbędzie się także wyjątkowy koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej.

Za niecałe trzy tygodnie rozpocznie się siódma edycja Vistula Folk Festival. Podczas sześciodniowej imprezy w Płocku wystąpią zespoły z takich krajów jak Ukraina, Brazylia, RPA, Polska czy Węgry. W ramach festiwalu odbędzie się także wyjątkowy koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej.

Koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej odbędzie się w piątek, 24 sierpnia, o godzinie 19:00, na Starym Rynku. Wstęp wolny.

W piątek, 24 sierpnia, na Starym Rynku zagra Warszawska Orkiestra Sentymentalna. To zespół mocno zakorzeniony w dawnych melodiach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu. Muzycy inspirują się piosenkami i pieśniami z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga, aranżacjach Henryka Warsa i Rostworowskiego, wykonaniach orkiestr Golda i Petersburskiego, Karasińskiego i Kataszka. Wybierają to co najlepsze wśród różnorodności sceny dwudziestolecia i czasów powojennych, zachowując przy tym ponadczasowy klimat z lekką dozą współczesności.

Zespół zadebiutował na festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja” w 2015 roku, a rok później ukazał się ich debiutancki album „Umówmy się na dziś”. W maju 2017 roku album otrzymał trzecią nagrodę w konkursie na Folkowy Fonogram Roku organizowanym przez Program Drugi Polskiego Radia w ramach festiwalu „Nowa Tradycja”. Kolejnym majowym wyróżnieniem dla naszego debiutu stały się Wirtualne Gęśle – internauci uznali, że jest to najlepsza folkowa płyta roku 2016.

Drugim albumem zespołu jest „Tańcz mój złoty”. Jego premiera odbyła się w formie balu w domu bankowym Wilhelma Landaua w październiku 2017 roku.

10 grudnia 2017 roku na rynek trafił świąteczny „Śpiewnik kolędowy” w wykonaniu Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej. Grupa starała się zaaranżować i nagrać wybrany repertuar w sposób naśladujący dawne nagrania przedwojenne, a także czerpiąc z polskiej muzyki tradycyjnej.

VII Vistula Folk Festival odbędzie się w dniach 21-26 sierpnia w Płocku. W Bileterii POKiS (ul. Tumska 9a) oraz na www.pokis.infoserw.pl można kupić bilety na uroczysty Koncert Galowy, który będzie miał miejsce w amfiteatrze w sobotę 25 sierpnia. Więcej na ten temat na stronie organizatora POKiS.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE