Reklama

Muzyka na Starym Rynku. Przyjmie się?

Opublikowano:
Autor:

Muzyka na Starym Rynku. Przyjmie się? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości O tłumach wprawdzie nie ma mowy, ale cykl Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej „Muzyczne czwartki na Starówce” ma szansę jeszcze się rozkręcić.

O tłumach wprawdzie nie ma mowy, ale cykl Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej „Muzyczne czwartki na Starówce” ma szansę jeszcze się rozkręcić.

Pierwszy był Kwartet.pl, tym razem zaś na letniej scenie Starego Rynku zagrała grupa Joinmakers w składzie: Michał Borowski (saksofon), Andrzej Zielak (bas), Dominik Janiszewski (gitara), Przemysław Knopik (perkusja), Zdzisław Kalinowski (piano). Warto podkreślić, że trzej pierwsi muzycy pochodzą z Gostynina.

Michał Borowski, będący frontmanem zespołu, podkreślał, że nie czuje się jego liderem, bo w formacji Joinmakers każdy ma coś do powiedzenia i dla każdego muzyka jest sposobem przekazania swoich emocji.

Jazzowy kwintet zagrał na płockiej starówce utwory ze swojej debiutanckiej płyty „Soldier of love”, będącej połączeniem smooth jazzu i fusion. – Mam nadzieję, że tytułowy utwór naszego albumu da Państwu wiele do myślenia – mówił Michał Borowski. – Żyjemy w bardzo trudnych czasach, dlatego każdy z nas powinien stać się żołnierzem. Ale nie chwytającym za broń przy każdej nadarzającej się okazji, ale żołnierzem miłości.

Muzyczne wizje Zdzisława Kalinowskiego i Michała Borowskiego wyraźnie przypadły do gustu zgromadzonej na Starym Rynku publiczności, żywo reagującej  na każdy kolejny utwór. I zdecydowanie domagającej się bisów po zakończeniu koncertu.

Muzycy nie dali się długo prosić i zagrali swoją, autorską wersję „Summertime” George’a Gershwina. To był niezwykły muzyczny collage, skonstruowany tak, aby każdy z muzyków mógł zaprezentować swe umiejętności w solowym popisie. Publiczność z zapartym tchem słuchała przede wszystkim niesamowitej solówki perkusisty Przemysława Knopika.

Na zakończenie Michał Borowski i Zdzisław Kalinowski zagrali zamykającą album „Soldier of love” zmysłową, pełną subtelności kompozycję „Milky Way”.

W kolejny „Muzyczny czwartek na Starówce” zaprezentuje się Quinteto El Tango, który zaprezentuje program „Transatlantyk czyli niezwykła podróż z Buenos Aires do Warszawy”.

Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

Czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE