Reklama

Mróz zabija. Nie odwracajmy głowy, reagujmy

Opublikowano:
Autor:

Mróz zabija. Nie odwracajmy głowy, reagujmy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie musimy się obawiać, że dzwoniąc w sprawie osób bezdomnych śpiących w naszym bloku czy w altance śmietnikowej, przysporzymy im kłopotów. Jeden telefon może uratować komuś życie. Pamiętajmy też o starszych i samotnych sąsiadach, którym trudno jest napalić w piecu czy wyjść po zakupy.

Nie musimy się obawiać, że dzwoniąc w sprawie osób bezdomnych śpiących w naszym bloku czy w altance śmietnikowej, przysporzymy im kłopotów. Jeden telefon może uratować komuś życie. Pamiętajmy też o starszych i samotnych sąsiadach, którym trudno jest napalić w piecu czy wyjść po zakupy. 

Siarczyste mrozy co roku zbierają śmiertelne żniwo wśród osób bezdomnych. Gdy temperatura spada poniżej zera, długie przebywanie na dworze i związane z tym wychłodzenie organizmu jest zagrożeniem dla życia, zwłaszcza jeśli we krwi krążą promile. Dlatego rokrocznie służby miejskie i wojewódzkie, a także policja i straż miejska apelują: zwracajmy uwagę na osoby śpiące w altankach śmietnikowych, na klatkach bloków, w domkach na terenie ogródków działkowych, nie mówiąc już o ławkach czy przystankach. Jeden telefon może uratować komuś życie.

Dzwonić można pod numer straży miejskiej 986, policji 997 lub 112. Funkcjonariusze przyjadą na miejsce interwencji i w zależności od stanu trzeźwości danej osoby odwiozą ją do noclegowni, ogrzewalni lub izby wytrzeźwień. Mazowiecki Urząd Wojewódzki uruchomił też bezpłatną infolinię 987. Pracownicy Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego udzielają informacji na temat możliwych form wsparcia. 

[POGODA]1483794253872[/POGODA]

Pamiętajmy również o starszych, samotnych i schorowanych sąsiadach, który nie zawsze są w stanie sami napalić sobie w piecu czy wyjść po zakupy.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE