Reklama

Mocny muzyczny akcent na zakończenie lata

Opublikowano:
Autor:

Mocny muzyczny akcent na zakończenie lata - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tydzień przed końcem kalendarzowego lata płocka plaża nad Wisłą będzie rozbrzmiewała dźwiękami rocka, reggae i punku.

Tydzień przed końcem kalendarzowego lata płocka plaża nad Wisłą będzie rozbrzmiewała dźwiękami rocka, reggae i punku.

Gwiazdami tegorocznej edycji Summer Fall Festiwalu, zaplanowanej na sobotę 14 września, będą Jelonek, Closterkeller, Enej, Bednarek, The Analogs i Offensywa oraz gospodarze wieczoru – Farben Lehre.

Rok temu ponad sześć tysięcy osób bawiło się przy muzyce Hey, Brygady Kryzys i Acid Drinkers. Organizatorzy mają nadzieję, że tym razem na nadwiślańskiej plaży frekwencja nie będzie gorsza.

Dowodzona przez Kamila Bednarka formacja jest znana na polskiej scenie muzycznej od 2012 roku. Debiut płytowy z grupą Star Guard Muffin przyniósł mu podwójną platynę. Album „Jestem...” sygnowany przez grupę Bednarek znalazł się również na szczytach list sprzedaży. Charakterystyczne brzmienie reggae, okraszone dodatkami soulu i rocka powinno pozytywnie nastawić płockich fanów.

Działająca już prawie dziesięć lat grupa Enej stała się znana szerokiej publiczności dzięki występom w telewizyjnym talent-show. Ich energetyczna muzyka oparta jest na połączeniu rocka z folkiem pogranicza polsko-ukraińskiego. Pierwszym wielkim hitem Eneja było „Radio Hello”. Olbrzymią popularność zyskały też „Skrzydlate ręce” z albumu „Folkhorod”.

Closterkeller to prawdziwa legenda polskiego rocka. Działająca od 25 lat formacja nagrała dziewięć studyjnych albumów. Ostatni z nich „Bordeaux” wydany został w 2011 roku. Liderką zespołu jest charyzmatyczna Anja Ortohodox, jedna z największych kobiecych osobowości polskiej muzyki, obradzona niesamowitym, unikalnym wokalem.

Mieszanka ostrego rocka i muzyki klasycznej – to specjalność geniusza skrzypiec Michała Jelonka. Jego niesamowita sceniczna osobowość nie pozostawia nikogo obojętnym. Ma na koncie mnóstwo koncertów nie tylko w Polsce, ale również w Szwajcarii, Estonii i Meksyku. Ma na koncie kilka nominacji do Fryderyków i nagrodę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Fanów muzyki punk powinien ucieszyć występ kultowej płockiej grupy Farben Lehre. Wojciech Wojda wraz ze swoją formacją są obecni na muzycznej scenie już niemal 30 lat. W 2012 roku nagrali dwunastą płytę „Achtung 2012”. Podczas płockiego koncertu wraz z Farben Lehre wystąpią między innymi Anja Orthodox, Piotr „Gutek” Gutkowski i Kamil Bednarek.

Na Summer Fall Festival zagrają również dwie kapele ze Szczecina. The Analogs to przedstawiciele nurtu określanego jako street punkt. Natomiast Offensywa swobodnie łączy w swej twórczości elementy punka i ska.

Sobotnia impreza na plaży nad Wisłą rozpocznie się o 15.30 i potrwa co najmniej do północy. W związku z tym od 15 do 1.30 wyłączona z ruchu zostanie ulica Rybaki i i droga wewnętrzna na przedłużeniu tej ulicy wzdłuż Wisły na odcinku od skrzyżowania z ciągiem pieszo-rowerowym do parku nad Zalewem Sobótka.Zobacz nasze galerie z ubiegłorocznej edycji:

Hey, Brygada Kryzys. Summer Fall Festival


Acid Drinkers. Summer Fall Festival


Fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock i UMP

Jedyny szkopuł jest taki, że wszystkich wykonawców widzieliśmy w Płocku rok, góra dwa lata temu… Więcej czytaj:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE