Reklama

Mobilni narzeczeni. Powstała specjalna aplikacja

Opublikowano:
Autor:

Mobilni narzeczeni. Powstała specjalna aplikacja - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szykujecie się do ślubu i nie wiecie od czego zacząć? Wskazówki dotyczące przygotowań i formalności znajdziemy w aplikacji na smartfony i urządzenia mobilne.

Szykujecie się do ślubu i nie wiecie od czego zacząć? Wskazówki dotyczące przygotowań i formalności znajdziemy w aplikacji na smartfony i urządzenia mobilne.

Księża szukają nowych sposobów dotarcia do młodych ludzi zainteresowanych zawarciem związku małżeńskiego. Smartfony i urządzenia mobilne z dostępem do internetu stały się już na tyle powszechne, że to właśnie aplikacje mogą okazać się skuteczną formą do przeprowadzenia przez gąszcz formalności i zapewnią dostęp do informacji. Celem ułatwienia młodym etapu przygotowań Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Płockiej wraz z Wydziałem ds. Rodzin  Kurii Diecezjalnej stworzyło mobilne „Vademecum Narzeczonych”.

- Dotychczas oferowaliśmy narzeczonym „Modlitewnik i praktyczne rady” - mówi ks. dr Wojciech Kućko, diecezjalny duszpasterz rodzin. - Do tego dołączamy nową, interaktywną wersję. Chcemy w ten sposób wejść w świat aplikacji z katolickim przesłaniem o pięknie narzeczeństwa i małżeństwa.

Co więc znajdziemy w aplikacji? To zbiór informacji teologicznych i praktycznych. Można zapoznać się z liturgią sakramentu, przejrzeć propozycję scenariusza zaślubin, zrobić rachunek sumienia przed spowiedzią czy dowiedzieć się, w jaki sposób przeżyć specjalne duchowe triduum, czyli ostatnie trzy dni przed zaślubinami. Dowiemy się, kiedy odbędą się spotkania dla narzeczonych w diecezji i w którym miejscu jest świadczona pomoc w sytuacji kryzysu w zawartym już związku.

Aplikację udostępniono na cztery sposoby:

- wpisujemy w przeglądarce adres: www.vademecum-narzeczonych.activemobi.com

- skanujemy kod QR ze strony www.plockierodziny.pl/narzeczeni/mobilni-narzeczeni

- pobieramy na urządzenia z systemem Android ze sklepu www.play.gogle.com

- w urządzeniach z systemem iOS dodajemy ją na stronę początkową, otwierając w przeglądarce www.vademecum-narzeczonych.activemobi.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE