Reklama

Młodzi ludzie rwą się do pracy. Gdzie mogą jej szukać?

Opublikowano:
Autor:

Młodzi ludzie rwą się do pracy. Gdzie mogą jej szukać?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wakacje dla młodych osób, oprócz dni spędzonych z przyjaciółmi, są też czasem na poszukiwanie pierwszej pracy. Ofert na rynku jest wiele, jednak znalezienie tej właściwiej nie jest proste. W rozwiązaniu tego problemu może pomóc Młodzieżowe Biuro Pracy Ochotniczego Hufca Pracy.

Wakacje dla młodych osób, oprócz dni spędzonych z przyjaciółmi, są też czasem na poszukiwanie pierwszej pracy. Ofert na rynku jest wiele, jednak znalezienie tej właściwiej nie jest proste. W rozwiązaniu tego problemu może pomóc Młodzieżowe Biuro Pracy Ochotniczego Hufca Pracy.

Od czerwca biuro realizuje, jak co roku, akcję „LATO OHP”. Łącznie pracodawcy zgłosili zapotrzebowanie na 254 miejsca. Poszukują młodych, chętnych do pracy osób, a jedyne, co od nich wymagają, to zaangażowania w powierzone im obowiązki oraz dyspozycyjności.

- Większość ofert, które realizuje Młodzieżowe Biuro Pracy OHP nie wymaga doświadczenia - informuje Sandra Soczewska, pośrednik pracy w Młodzieżowym Biurze Pracy OHP w Płocku.- Pracodawcy są chętni przeszkolić młodych ludzi. Zdarzają się oferty pracy poza Płockiem, lecz zawsze z darmowym przejazdem lub zakwaterowaniem.

Chętnych jest równie dużo co miejsc. Swoje zainteresowanie zgłosiło już ok. 250 osób. Zarówno wśród młodzieży uczącej się, jak i bezrobotnej, chęć podejmowania pracy nasila się w okresie wakacyjnym. Także w tym roku większość miejsc została zapełniona. Młodzi stają na wysokości zadania i pomagają przy obsłudze dużych imprez, a także opiekują się dziećmi podczas wyjazdów kolonijnych.

- Młodzież najchętniej podejmuje pracę przy obsłudze eventów, wykładaniu towaru, a także przy zbiorach – wylicza Soczewska. - Chętnych nie brakuje także przy inwentaryzacjach oraz promocji produktów. W okresie wakacji jest także sporo zainteresowanych na wyjazdy, które pozwalają na połączenie pracy zarobkowej z wakacjami np. nad polskim morzem.

Według Kodeksu Pracy osoba w wieku 16–18 lat może być zatrudniana na podstawie umowy o pracę przy wykonywaniu lekkich prac, czyli takich, które nie powodują zagrożenia dla życia i zdrowia. Tego rodzaju pracą może być np. roznoszenie rzeczy czy zbieranie owoców.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE